Qaqwqwrqw

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawimy zegarki na czas letni? Czy UE wycofa zmianę czasu?

Zmiana czasu czeka nas już 31 marca. Tym razem wskazówki zegarek przesuniemy z godziny 2 na 3. Niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni?
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? (123RF)
Qaqwqwrqw

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiany czasu na letni dokonujemy zawsze w ostatnią niedzielę marca. Taka zasada zawarta jest zarówno w rozporządzeniu prezesa Rady Ministrów, jak i w prawie Unii Europejskiej. Czas letni w 2019 roku wprowadzimy w nocy z 30 na 31 marca. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wrócimy do czasu zimowego?

Qaqwqwrqw

Zmiana czasu na zimowy dokonywana jest w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy spać godzinę dłużej.

Zmiana czasu – decyzja UE

Zmiana czasu może zostać wycofana w 2021 roku. Aby tak się stało Parlament Europejski oraz Rada Europejska muszą zaakceptować projekt dyrektywy przygotowany przez Komisję Transportu Parlamentu Europejskiego.

Jeżeli projekt spotka się z akceptacją obu organów, wówczas kraje członkowskie najpóźniej do kwietnia 2020 roku będą musiały podjąć decyzję dotyczącą tego, który czas (zimowy czy letni), będzie u nich obowiązywał po ostatniej zmianie czasu.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw