Trwa ładowanie...
d1rpesa

Zmarł duszpasterz hipisów ks. Andrzej Szpak. Stworzył Pielgrzymkę "Młodzieży Różnych Dróg”

Zmarł ks. Andrzej Szpak, salezjanin, który opiekował się młodymi ludźmi z trudną przeszłością. Mówił, że "sam jest trochę hipisem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Andrzej Szpak (z lewej) - w 2013 r. Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg
Ks. Andrzej Szpak (z lewej) - w 2013 r. Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek)
d1rpesa

Duszpasterz hipisów był twórcą i długoletnim duszpasterzem pielgrzymki "Młodzieży Różnych Dróg”, na której od 1979 r. spotykali się i modlili członkowie subkultur oraz ludzie uzależnieni.

Zobacz też: Zakaz handu w niedzielę. Stanowisko biskupów

Andrzej Szpak wstąpił do salezjańskiego niższego seminarium mając 14 lat. Pierwsze kontakty z hipisami ks. Szpak nawiązał, gdy był młodym duszpasterzem w parafii św. Michała we Wrocławiu.

d1rpesa

- Byli z porozbijanych rodzin, w których wanna pełna forsy, a miłości zero. Wielu z nich wolało mieszkać na dworcach, klatkach schodowych niż w domu, w którym mieli wszystko prócz obecności drugiego człowieka. Samotność przyprowadziła ich do mnie – opowiadał o swoich podpiecznych kilka lat temu w rozmowie z "Dziennikiem Polskim”. Pielgrzymka ma międzynarodowy i chrześcijański charakter, ale przyciąga także osoby wyznające inne religie albo niewierzące.

Ks. Andrzej Szpak SDB przebywał w seminarium salezjańskim w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39, gdzie zmarł po długiej walce z chorobą. Miał 73 lata.

d1rpesa

Podziel się opinią

Share
d1rpesa
d1rpesa
Więcej tematów