Trwa ładowanie...

Zlokalizuj grób na cmentarzu w Rudzie Śląskiej

Urząd Miasta Rudy Śląskiej uruchomił specjalną stronę internetową, na której można odnaleźć lokalizację grobów na cmentarzach komunalnych. To pierwsza tego typu tak zaawansowana aplikacja dotycząca planu cmentarza w internecie.
Share
Zlokalizuj grób na cmentarzu w Rudzie Śląskiej
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
dalyuyi

Internetowy cmentarz znajduje się pod adresem cmentarz-rudasl.netgis.pl. System obejmuje sześć rudzkich cmentarzy komunalnych – w dzielnicach Halemba, Nowy Bytom, Orzegów i Ruda. Łącznie zajmują one powierzchnię ponad 13 hektarów, na których znajduje się obecnie ponad 20 tysięcy grobów.

Po najechaniu kursorem na wirtualny grób, wyświetla nam się informacja o pochowanej osobie: imię, nazwisko, data urodzenia oraz data śmierci. System zawiera także katalog zdjęć nagrobków, który również pojawi się po kliknięciu na grób. - System umożliwia również wyszukiwanie grobów według różnych kryteriów - imienia, nazwiska, daty urodzenia lub śmierci osoby pochowanej – podkreśla Agnieszka Dudek z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Zarządcom cmentarzy system ma przede wszystkim ułatwić prowadzenie ewidencji opłat. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest również ciekawym udogodnieniem dla osób, które chcą dowiedzieć się jakichś informacji o pochowanych zmarłych.

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów