Trwa ładowanie...
d42uz19
IAR

Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi indyjskich

Ponad 700 tysięcy złotych to czarnorynkowa wartość marihuany, przejętej przez radomskich policjantów. W miejscowości Promna na Mazowszu funkcjonariusze zlikwidowali jedną z największych w Polsce plantacji konopi indyjskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi indyjskich
(KWP w Poznaniu)
d42uz19

Operacyjni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wspierani i ubezpieczani przez antyterrorystów, weszli do budynku, który z zewnątrz wyglądał jak warsztat samochodowy. W środku - jak mówi Rafał Jeżak z mazowieckiej policji - znaleźli kompleksowo i profesjonalnie przygotowaną uprawę.

Dwa pomieszczenia zostały zaadaptowane i wyposażone w niezbędny sprzęt, mający na celu stworzyć roślinom optymalne warunki do wzrostu.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli 652 krzewy. Rośliny były nawadniane, a wszystkiego pilnowała aparatura, w tym lampy i wiatraki. Niektóre z roślin osiągnęły ponad metr wysokości.

d42uz19

Policjanci oszacowali, że z takiej ilości zabezpieczonych roślin uzyskać można ponad 14 kilogramów gotowej marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 700 tys. zł.

Zatrzymano cztery osoby w wieku od 30 do 34 lat. Trzy, na wniosek prokuratury, trafiły do aresztu. Czwarty podejrzany, po przesłuchaniu, został zwolniony do domu.

Zgodnie z polskim prawem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

Zobacz również wideo: Plantacja marihuany w zakładzie pogrzebowym

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów