Trwa ładowanie...
d14rxcu

Złapano złodziei na gorącym uczynku. Sąd odmówił ich aresztowania

• Policja złapała dwóch złodziei, którzy próbowali okraść dom na osiedlu Niepodległości, lecz zostali spłoszeni przez domowników
• Właściciele nieruchomości widzieli twarz jednego z nich
• Sąd odmówił aresztowania mężczyzn
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złapano złodziei na gorącym uczynku. Sąd odmówił ich aresztowania
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d14rxcu

W Słupsku złapano dwóch złodziei okradających dom na osiedlu Niepodległości. Właściciele rozpoznali przestępców, ale sąd odmówił ich aresztowania.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Właścicieli nieruchomości obudził hałas. Zauważyli też światła latarek i dwóch mężczyzn pakujących różne przedmioty do dużej torby. Przestępcy nie byli zamaskowani, a lokatorzy zobaczyli twarz jednego z nich. Widząc domowników, spłoszeni złodzieje zostawili torbę z łupem i uciekli.

Kilka minut później policja zatrzymała luksusowe audi Q7, którym jechało dwóch mężczyzn. To mieszkańcy Słupska w wieku 34 i 38 lat. Podczas przeszukania samochodu śledczy zabezpieczyli ponad 20 kilogramów liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy, telefony komórkowe oraz kilkanaście tysięcy złotych w gotówce.

d14rxcu

Prokuratura postawiła im zarzuty włamania i wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd jednak odmówił nawet policyjnego dozoru. Prokurator Renata Krzaczek-Śniegocka powiedziała, że śledczy poważnie rozważają zaskarżenie decyzji sądu.

Policja prosi o pomoc świadków włamania, którzy widzieli uciekające audi Q7 na osiedlu Niepodległości w Słupsku.

d14rxcu

Podziel się opinią

Share

d14rxcu

d14rxcu
Więcej tematów