Trwa ładowanie...
d4jkd9w

Zła wiadomość dla poirytowanych pacjentów. Kolejki do specjalistów się wydłużają

Średnio na wizytę u specjalisty czekamy aż 3,7 miesiąca. O rekordzie możemy mówić w przypadku konsultacji u endokrynologa. Czas oczekiwania do tego lekarza wynosi nawet rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy wolą chodzić do specjalisty niż do lekarza rodzinnego
Polacy wolą chodzić do specjalisty niż do lekarza rodzinnego (WP.PL)
d4jkd9w

Na wizytę u specjalisty musimy czekać coraz dłużej. W 2017 roku średni czas oczekiwania na świadczenie medyczne wynosił 3,1 miesiąca. Dziś to już 3,7 miesiąca - wynika z raportu fundacji WatchHealthCare, na który powołuje się RMF FM.

Najgorzej jest w przypadku kolejki do endokrynologów. Średni czas oczekiwania na wizytę to 11 miesięcy. 8,5 miesiąca - tyle czasu z kolei musimy czekać na konsultację ze stomatologiem, a 7,5 miesiąca - do otolaryngologa. Co więcej, średnio minie ponad pół roku zanim odbędziemy wizytę u immunologa.

Jest jedna pozytywna zmiana. Skraca się czas oczekiwania na wizytę do okulistów. Do krótszych kolejek należy też ta do ortopedy.

d4jkd9w

Kiedy w końcu znikną kolejki do lekarzy?

Co na to resort

Minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że wydłużające się kolejki to wynik decyzji Polaków. Wolimy chodzić do specjalisty niż do lekarza rodzinnego.

- Polacy nie są przyzwyczajeni jeszcze do tego, że lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie prowadził również zaburzenia hormonalne tarczycy czy migotanie przedsionków, chciał pewnie mógłby - zauważa szef resortu zdrowia. Jak dodaje, na jesieni będą zmiany finansowania opieki specjalistycznej.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jkd9w

Podziel się opinią

Share
d4jkd9w
d4jkd9w
Więcej tematów