Trwa ładowanie...
dh5qr3y

Zjednoczenie na lewicy wisi na włosku? Joński dla WP.PL: poczuliśmy się postawieni pod ścianą

Zjednoczenie na lewicy wisi na włosku? Mimo wcześniejszych deklaracji o daleko idącej współpracy między SLD a Twoim Ruchem, obie partie mogą się nie porozumieć. A wszystko przez wtorkową konferencję Janusza Palikota, na której przewodniczący TR zdradził kulisy negocjacji.

Share
dh5qr3y

- Oczekiwaliśmy, że Janusz Palikot serio podejdzie do dyskusji na temat współpracy, ale to co zrobił było raczej mało poważne. Na tę chwilę współpraca tak, ale czy będą wspólne listy do sejmików wojewódzkich, trudno powiedzieć - mówi w rozmowie z WP.PL Dariusz Joński. Zdradza, że w czwartek odbędzie się spotkanie przewodniczących rad wojewódzkich SLD, którzy m.in. odpowiadają za tworzenie list. - Posłuchamy ich opinii, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe - dodaje. Ujawnia, że decyzje w tej sprawie zapadną do końca tygodnia.

Czy obie partie dzielą różnice nie do pogodzenia? - My, jeśli prowadzimy negocjacje, rozmawiamy z drugą stroną, a nie biegamy przed kamery i opowiadamy mediom to wszystko, co ma być powiedziane partnerowi dopiero za kilka dni. Musi być obopólne zaufanie, a zachowanie TR, z jakim mieliśmy do czynienia we wtorek, budzi niepokój - podkreśla Joński.

- Cieszę się, że Janusz Palikot zrozumiał swój błąd i przeprosił, bo jeśli umawiamy się w piątek na rozmowę o sprawach programowych, a we wtorek jesteśmy tak zaskakiwani, czujemy się postawieni pod ścianą - stwierdza rzecznik SLD.

dh5qr3y

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot we wtorek podczas konferencji prasowej przedstawił nową szefową think tanku swojej partii - Barbarę Nowacką. Stanęła ona na czele trzyosobowego zespołu do negocjacji z SLD, który oprócz niej tworzą Robert Kwiatkowski z zarządu TR i Karol Jene, szef klubu parlamentarnego TR. Przedstawił też minimum programowe w rozmowach z SLD ws. porozumienia samorządowego, które obejmuje trzy obszary: przyjazny samorząd, nowoczesny samorząd i świecki samorząd.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

dh5qr3y

Podziel się opinią

Share
dh5qr3y
dh5qr3y
Więcej tematów