Trwa ładowanie...
d1wwgja

Ziobro: urzędnicy powinni powiadomić prokuraturę ws. wycieku notatki

Minister sprawiedliwości odniósł się do notatki o zakazie wstępu prezydenta i premiera do Białego Domu. - Jeśli MSZ twierdzi, że doszło do przestępstwa, to urzędnicy powinni skierować informacje do prokuratury - uważa.
Share
Zbigniew Ziobro wypowiedział się na temat ewentualnego śledztwa w sprawie wycieku notatki o sankcjach Białego Domu
Zbigniew Ziobro wypowiedział się na temat ewentualnego śledztwa w sprawie wycieku notatki o sankcjach Białego DomuŹródło: PAP, Fot: Stach Leszczyński
d1wwgja

Prokurator Generalny nie chciał zdradzić, czy objąłby nadzór nad kwestią ujawnienia notatki dotyczącej zakazu wstępu do Białego Domu dla Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. - Na początek trzeba się zastanowić, czy organ, który dysponował notatką złożył zawiadomienie - powiedział na konferencji prasowej.

Zbigniew Ziobro potwierdził, że prokuratura może wcześniej rozpocząć działania sprawdzające, aby w razie wpłynięcia wniosku nie marnować czasu. - Jeżeli MSZ twierdzi, że doszło do przestępstwa, to urzędnicy powinni skierować do prokuratury zarzuty w tej sprawie - dodał.

Zobacz także: Andrzej Duda nie odebrał telefonu od Rexa Tillersona. Politycy nie wierzą własnym uszom

Zdradził też czego dotyczyłoby śledztwo. - Nie będzie tam badany sam fakt wypłynięcia notatki, tylko okoliczności związane z wypłynięciem dokumentu związanego z tajemnicą handlową - podsumował.

d1wwgja

Podziel się opinią

Share
d1wwgja
d1wwgja
Więcej tematów