Trwa ładowanie...

Ziobro nie wyobraża sobie, by Kaczyński mógł odejść z polityki

- Jarosław Kaczyński jest architektem zwycięstw obozu Zjednoczonej Prawicy, architektem całego obozu i nie wyobrażam sobie, aby miał odejść z polityki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Share
Ziobro nie wyobraża sobie, by Kaczyński mógł odejść z polityki
Źródło: PAP
d44tuv9

Zbigniew Ziobro otrzymał "jedynkę" na wyborczej liście Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. - Ufam, że uda nam się zbudować drużynę, która odniesie sukces w województwie świętokrzyskim i będzie to sukces mierzony dobrymi zamianami dla Polski i regionu - powiedział na spotkaniu z wyborcami w stolicy woj. świętokrzyskiego.

Dziennikarze zapytali Ziobrę, czy widzi się za cztery lata na miejscu Jarosława Kaczyńskiego, jako lider PiS. - Jestem przekonany, że siła i energia, pasja z jaką Jarosław Kaczyński realizuje politykę sprawi, że za cztery i osiem lat, i dłużej też, będzie patronował całemu obozowi i będzie gwarantem realizacji naszych zobowiązań wobec Polski i Polaków. I gwarancją naszych zwycięstw - zaznaczył.

Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński 18 czerwca tego roku obchodził 70. urodziny. Mimo coraz bardziej zaawansowanego wieku i dolegliwości zdrowotnych pozostaje liderem Prawa i Sprawiedliwości. Nie milkną głosy twierdzące, że po wyborach szef PiS będzie chciał zwiększyć swoją rolę w obozie rządzącym i powróci na stanowisko premiera, które piastował w latach 2006-2007.

Antoni Macierewicz "jedynką" PiS. "Nie było potrzeby go chować"

"Gdzie im do rozwiązywania problemów Polski"

Podczas wiecu w Kielcach Ziobro wbił szpilkę opozycji, która nadal nie wie, w jakiej konfiguracji przystąpi do jesiennych wyborów parlamentarnych. - Oby prowadzili tę debatę jak najdłużej i jeden dzień po wyborach jeszcze ustalali zasady utworzenia koalicji - żartował.

Minister sprawiedliwości twierdzi, że opozycja nie jest w stanie zaproponować programu, który odpowiadałby wymaganiom wyborców. - Gdzie im do rozwiązywania problemów Polski i Polaków, skoro nawet nie potrafią dogadać się i ustalić na jakich zasadach będą kandydatować w wyborach do parlamentu? - pytał.

Źródło: Telewizja Republika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44tuv9

Podziel się opinią

Share
d44tuv9
d44tuv9
Więcej tematów