Trwa ładowanie...
imgw

Zimowy akcent przed ociepleniem. Uwaga na gołoledź, IMGW wydał alert

Przed chwilowym ociepleniem w niedzielę miejscami będzie jeszcze mroźne. W środkowej i wschodniej części kraju mogą pojawić się marznące opady. Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla prawie wszystkich województw.

Share
Zimowy akcent przed ociepleniem. Uwaga na gołoledź, IMGW wydał alert
Źródło: Fotolia
d2oz6n1

Alerty wydano dla 12 województw: dla Pomorza, Podlasia, Mazowsza, Śląska, Podkarpacia, a także dla województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

We wszystkich województwach pojawią się opady marznące, które będą powodować niebezpieczną gołoledź. Jedynie na Pomorzu IMGW przestrzega dodatkowo przed mgłą.

Ostrzeżenia IMGW najdłużej (do godz. 14) obowiązują we wschodnich regionach.

d2oz6n1

Ciepłe masy powietrza napływają z zachodu i przesuwają się na wschód. Z godziny na godzinę mróz będzie ustępował w kolejnych województwach. Rano dodatnia temperatura była już w Zachodniopomorskiem i Lubuskiem.

Prognoza pogody na niedzielę 2 grudnia

Przez cały dzień pogodnie i dość słonecznie będzie na wschodzie, w centrum i na południu kraju. Natomiast w północnej, a po południu także w południowo-zachodniej i zachodniej Polsce dominować będą chmury frontów atmosferycznych z opadami deszczu, a na Mazurach i Podlasiu popada śnieg i deszcz ze śniegiem, miejscami popada marznący deszcz powodując na drogach niebezpieczną gołoledź.

W ciągu dnia w kraju powieje porywisty wiatr do 35-65 km/h, a na Przedgórzu Sudeckim nawet do 80 km/h. Z kolei termometry wskażą od (-1) - (+1) st. C na wschodzie do (+6) – (+9) st. C na zachodzie Polski.

Pogoda na przyszły tydzień - 3 grudnia do 9 grudnia

Jak wynika z prognoz Cumulusa, w nadchodzącym tygodniu w kraju dominować będą niże znad Skandynawii, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego, które sprawią, że z zachodu zaczną do nas docierać ciepłe i wilgotne masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

d2oz6n1

Napływ tych ciepłych i wilgotnych mas powietrza znad Atlantyku sprawi, że od poniedziałku w całym kraju temperatury będą dodatnie i oscylować będą w okolicach 5-9 stopni, a na zachodzie temperatura może podskoczyć nawet do 12. kreski.

W przyszłym tygodniu, za sprawą niżów i przemieszczających się przez obszar naszego kraju frontów atmosferycznych przeważać będą dni pochmurne i wietrzne z opadami deszczu, ale pomiędzy kolejnymi frontami będą także pojawiać się przejaśnienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oz6n1

Podziel się opinią

Share
d2oz6n1
d2oz6n1
Więcej tematów