Trwa ładowanie...
d234njl
bezdomni
30-11-2001 16:35

Zimowa pomoc dla radomskich bezdomnych

Radomska Caritas gotowa jest do niesienia pomocy w okresie zimy najbardziej potrzebującym. Również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przygotował placówki, które mogą przyjąć bezdomnych w okresie mrozów.

Share
d234njl

Pracownicy Ośrodka szacują liczbę bezdomnych na kilkadziesiąt osób. Placówka dysponuje dwoma domami - dla bezdomnych mężczyzn i kobiet. Mężczyźni mogą liczyć na 23 miejsca noclegowe, kobiety na 15. Jednak w razie potrzeby liczba miejsc w noclegowniach może być powiększona o łóżka polowe i materace.

Posiłkami dla bezdomnych zajmuje się radomska Caritas, która wraz z parafiami i zgromadzeniami zakonnymi prowadzi obecnie na terenie diecezji 8 darmowych jadłodajni, z których 5 znajduje się w Radomiu.

Z tej formy pomocy korzysta około 2 tys. osób dziennie. Przy ulicy Kościelnej w Radomiu funkcjonuje ponadto punkt wydawania używanej odzieży osobom potrzebującym. Ubodzy i bezdomni mogą też liczyć na darmową poradę lekarską. W ośrodku duszpasterskim "Kazimierzówka" działającym przy parafii świętego Kazimierza działa gabinet lekarski i apteka. (reb)

d234njl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d234njl
d234njl
Więcej tematów