Trwa ładowanie...
14-10-2014 14:25

Ziemia przysypała archeolog na Ostrowie Tumskim. Cudem ją uratowali!

Kobietę uratowało to, że jeden z kolegów osłaniał jej głowę, dzięki czemu mogła oddychać do czasu przyjazdu strażaków.

Ziemia przysypała archeolog na Ostrowie Tumskim. Cudem ją uratowali!Źródło: JRG nr 1 w Poznaniu
d3q64wb
d3q64wb

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. W okolicach poznańskiej katedry na Ostrowie Tumskim archeologowie prowadzili prace wykopaliskowe. W pewnej chwili doszło do osunięcia się ziemi, która przysypała kobietę znajdującą się w wykopie.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczych stwierdzono, że pod ziemią znajduje się przysypana, przytomna kobieta, która oddycha dzięki mężczyźnie osłaniającemu głowę poszkodowanej przed osuniętą ziemią – relacjonują poznańscy strażacy.

W celu ograniczenia możliwości dalszego osuwania się ziemi strażacy wykonali prowizoryczne zabezpieczenie szalunkowe, chroniące przed dalszym zasypywaniem. Następnie przy użyciu łopat oraz rąk usuwali ziemię w celu jak najszybszego wydobycia kobiety.

Po odkopaniu głowy i tułowia, ratownicy podali tlen poszkodowanej i założyli kołnierz ortopedyczny. Podczas wykonywania dostępu konieczne było przerzucenie około 3 metrów sześciennych ziemi. Zasypaną udało się uwolnić już po kilkunastu minutach. Została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Ze względu na ryzyko dalszych osunięć ziemi, w trakcie prowadzonych działań ratowniczych ruch w pobliżu miejsca zdarzenia został wstrzymany. Po zakończeniu działań, miejsce zdarzenia przekazano kierowniczce badań archeologicznych.

d3q64wb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q64wb
Więcej tematów