Trwa ładowanie...
d3bt83v

Zidentyfikowano dowódcę zamachowców w Paryżu. Nazwiska terrorysty nie ujawniono

• Wiemy, kto jest dowódcą, ale zachowam dyskrecję - podał szef wywiadu
• Bernard Bajolet nie sprecyzował też, czy zamachowiec jeszcze żyje
• Podejrzany o przywództwo Abdelhamid Abaaoud odgrywał mniejszą rolę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zidentyfikowano dowódcę zamachowców w Paryżu. Nazwiska terrorysty nie ujawniono
(PAP/EPA, Fot: YOAN VALAT)
d3bt83v

Francuskie władze poinformowały o zidentyfikowaniu dowódcy islamistów, którzy 13 listopada ub.r. dokonali zamachów terrorystycznych w Paryżu. Nazwiska zidentyfikowanego nie ujawniono - podał Reuters.

Władze ujawniły równocześnie, że uważany za przywódcę Abdelhamid Abaaoud, zabity przez policję kilka dni po atakach, w rzeczywistości odgrywał mniejszą rolę. Informacje te są zawarte w opublikowanych właśnie dokumentach, w których cytowana jest wypowiedź szefa francuskiego wywiadu DGSE Bernarda Bajoleta z 24 maja br. na zamkniętym posiedzeniu parlamentarnego gremium zajmującego się problematyką walki z terroryzmem.

Bajolet nie ujawnił nazwiska osobnika podejrzewanego obecnie, że przewodził zamachowcom. Nie sprecyzował też, czy osobnik ten jeszcze żyje.

d3bt83v

Pierwotnie za przywódcę zamachowców uważany był Abaaoud. Bajolet powiedział jednak, że był on "koordynatorem, ale nie dowódcą". - Wiemy, kto jest dowódcą, ale zachowam dyskrecję w tej kwestii - dodał.

Zamachów w Paryżu dokonały trzy skoordynowane komanda terrorystów, w sumie składające się z dziewięciu osób. Trzech terrorystów uderzyło w pobliżu Stade de France, trzech w sali koncertowej Bataclan, a trzech zaatakowało gości pełnych w piątkowy wieczór barów i restauracji. Zabili w sumie 130 ludzi.

d3bt83v

Podziel się opinią

Share
d3bt83v
d3bt83v
Więcej tematów