Trwa ładowanie...

Zidentyfikowano dowódcę zamachowców w Paryżu. Nazwiska terrorysty nie ujawniono

• Wiemy, kto jest dowódcą, ale zachowam dyskrecję - podał szef wywiadu
• Bernard Bajolet nie sprecyzował też, czy zamachowiec jeszcze żyje
• Podejrzany o przywództwo Abdelhamid Abaaoud odgrywał mniejszą rolę

Share
Zidentyfikowano dowódcę zamachowców w Paryżu. Nazwiska terrorysty nie ujawnionoŹródło: PAP/EPA, fot: YOAN VALAT
dztxcy2

Francuskie władze poinformowały o zidentyfikowaniu dowódcy islamistów, którzy 13 listopada ub.r. dokonali zamachów terrorystycznych w Paryżu. Nazwiska zidentyfikowanego nie ujawniono - podał Reuters.

Władze ujawniły równocześnie, że uważany za przywódcę Abdelhamid Abaaoud, zabity przez policję kilka dni po atakach, w rzeczywistości odgrywał mniejszą rolę. Informacje te są zawarte w opublikowanych właśnie dokumentach, w których cytowana jest wypowiedź szefa francuskiego wywiadu DGSE Bernarda Bajoleta z 24 maja br. na zamkniętym posiedzeniu parlamentarnego gremium zajmującego się problematyką walki z terroryzmem.

Bajolet nie ujawnił nazwiska osobnika podejrzewanego obecnie, że przewodził zamachowcom. Nie sprecyzował też, czy osobnik ten jeszcze żyje.

dztxcy2

Pierwotnie za przywódcę zamachowców uważany był Abaaoud. Bajolet powiedział jednak, że był on "koordynatorem, ale nie dowódcą". - Wiemy, kto jest dowódcą, ale zachowam dyskrecję w tej kwestii - dodał.

Zamachów w Paryżu dokonały trzy skoordynowane komanda terrorystów, w sumie składające się z dziewięciu osób. Trzech terrorystów uderzyło w pobliżu Stade de France, trzech w sali koncertowej Bataclan, a trzech zaatakowało gości pełnych w piątkowy wieczór barów i restauracji. Zabili w sumie 130 ludzi.

dztxcy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dztxcy2
dztxcy2
Więcej tematów