ycipk-3z1ce3

Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki wbija szpilę Jarosławowi Gowinowi

Jarosław Gowin pozwolił sobie na krytykę Patryka Jakiego. Zarzucił mu posługiwanie się "językiem Konfederacji". Europoseł PiS nie przeszedł obok tego obojętnie. Odpowiedział mu w uszczypliwym tonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki nie pozostał dłużny Jarosławowi Gowinowi
Patryk Jaki nie pozostał dłużny Jarosławowi Gowinowi (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-3z1ce3

- My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego - powiedział w rozmowie z radiem Siódma9 minister nauki Jarosław Gowin.

Słowa wicepremiera nie przeszły bez echa. Patryk Jaki, który w ostatnim czasie pisał wprost o "lewackich" zagrożeniach, odpowiedział na nie błyskawicznie.

"No skandal, że w moich wypowiedziach 'wybrzmiewa język prawicowy'. A nie jak u niektórych naszych kolegów język 'platformy'. Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał na Twitterze.

ycipk-3z1ce3

W kolejnej wiadomości zaznaczył, że "nikogo nie atakuje personalnie". "Proszę tylko o dyskusję (w którą będzie zaangażowane większe grono osób na prawicy), jak w przyszłości bronić konserwatywno-wolnościowych pozycji i społeczeństwo przed 'różową nawałnicą'" - zaznaczył.

Ostre wypowiedzi Patryka Jakiego. Komentarz Małgorzaty Wassermann

Zdaniem Patryka Jakiego nadszedł właściwy czas na rozmowę. "Teraz naprawdę musimy zauważyć jak przeprojektowują nam Polskę, a skutki będą nieodwracalne" - stwierdził.

ycipk-3z1ce3

Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy skomentował w rozmowie z reporterem WP Michałem Wróblewskim bliski współpracownik Jakiego. - Jesteśmy zdziwieni, że współkoalicjant stosuje wobec nas taki język - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Do ostatnich diagnoz powyborczych Patryka Jakiego odniosła się również Małgorzata Wassermann. - Radziłabym, aby wszyscy ministrowie, wiceministrowie i europosłowie zastanowili się w zaciszu własnego gabinetu, kto ewentualnie wykonywał takie czynności, które mogły się odbić na naszym słabszym wyniku - stwierdziła w rozmowie z portalem polskieradio.pl

ycipk-3z1ce3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z1ce3

ycipk-3z1ce3
ycipk-3z1ce3