Trwa ładowanie...

Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki wbija szpilę Jarosławowi Gowinowi

Jarosław Gowin pozwolił sobie na krytykę Patryka Jakiego. Zarzucił mu posługiwanie się "językiem Konfederacji". Europoseł PiS nie przeszedł obok tego obojętnie. Odpowiedział mu w uszczypliwym tonie.
Share
Patryk Jaki nie pozostał dłużny Jarosławowi Gowinowi
Patryk Jaki nie pozostał dłużny Jarosławowi GowinowiŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d488bh4

- My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego - powiedział w rozmowie z radiem Siódma9 minister nauki Jarosław Gowin.

Słowa wicepremiera nie przeszły bez echa. Patryk Jaki, który w ostatnim czasie pisał wprost o "lewackich" zagrożeniach, odpowiedział na nie błyskawicznie.

"No skandal, że w moich wypowiedziach 'wybrzmiewa język prawicowy'. A nie jak u niektórych naszych kolegów język 'platformy'. Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał na Twitterze.

d488bh4

W kolejnej wiadomości zaznaczył, że "nikogo nie atakuje personalnie". "Proszę tylko o dyskusję (w którą będzie zaangażowane większe grono osób na prawicy), jak w przyszłości bronić konserwatywno-wolnościowych pozycji i społeczeństwo przed 'różową nawałnicą'" - zaznaczył.

Ostre wypowiedzi Patryka Jakiego. Komentarz Małgorzaty Wassermann

Zdaniem Patryka Jakiego nadszedł właściwy czas na rozmowę. "Teraz naprawdę musimy zauważyć jak przeprojektowują nam Polskę, a skutki będą nieodwracalne" - stwierdził.

d488bh4

Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy skomentował w rozmowie z reporterem WP Michałem Wróblewskim bliski współpracownik Jakiego. - Jesteśmy zdziwieni, że współkoalicjant stosuje wobec nas taki język - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Do ostatnich diagnoz powyborczych Patryka Jakiego odniosła się również Małgorzata Wassermann. - Radziłabym, aby wszyscy ministrowie, wiceministrowie i europosłowie zastanowili się w zaciszu własnego gabinetu, kto ewentualnie wykonywał takie czynności, które mogły się odbić na naszym słabszym wyniku - stwierdziła w rozmowie z portalem polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d488bh4

Podziel się opinią

Share
d488bh4
d488bh4
Więcej tematów