Trwa ładowanie...
d422atx

Zginął w Smoleńsku - jego żona wystartuje w wyborach

W Podkarpackiem kandydatami PiS do senatu będą - w Krośnie aktualna senator, żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stanisława Zająca, Alicja Zając, a w Przemyślu - adwokat, obrońca w procesach politycznych w latach 80. Andrzej Matusiewicz.

d422atx
d422atx

- Oboje na pewno będą reprezentować nasze ugrupowanie w najbliższych wyborach. Decyzje w sprawie ich kandydowania już zapadły - powiedziała koordynator komitetu wyborczego PiS w okręgu krośnieńskim, Lucyna Podhalicz.

58-letnia Zając, wdowa po tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem senatorze PiS Stanisławie Zającu, w senacie zajęła jego miejsce w 2010 r. W wyborach uzupełniających głosowało na nią prawie 270 tys. osób.

Skończyła biologię. Potem pracowała na różnych stanowiskach w służbach ochrony środowiska. Aktywnie działa też w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża. W latach 2001-2005 była prezesem Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle, a od października 2005 r. jest prezesem Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie. W 2006 r. kandydowała w wyborach samorządowych z listy PiS, w latach 2006-10 przewodniczyła radzie powiatu jasielskiego. Ma dwoje dzieci oraz troje wnuków.

Z kolei 58-letni Matusiewicz to pochodzący z Przemyśla adwokat; był doradcą prawnym podziemnych struktur "Solidarności" oraz obrońcą w procesach politycznych w latach 80.

d422atx

W 1989 r. był jednym z założycieli Komitetu Obywatelskiego "S" w Przemyślu, w 1990 r. został przewodniczącym rady w tym mieście. W latach 1998-2002 był wiceprzewodniczącym, a w poprzedniej kadencji - przewodniczącym sejmiku woj. podkarpackiego.

Zając będzie kandydowała w okręgu obejmującym powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto Krosno. Natomiast Matusiewicz będzie ubiegał się o mandat w okręgu, w skład którego wchodzą powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto Przemyśl.

d422atx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422atx
Więcej tematów