Trwa ładowanie...
d1f6yiz
rafineria

Zginął polski robotnik w rafinerii w Możejkach

W należącej do koncernu PKN Orlen rafinerii Mażeikiu Nafta zginął w wypadku 45-letni robotnik z Polski.

Share
d1f6yiz

W litewskiej rafinerii trwa obecnie kapitalny remont. Nieszczęśliwy wypadek zdarzył się około godziny 19.00 czasu miejscowego (około 18.00 czasu polskiego) podczas demontażu jednego z urządzeń. Według wstępnych ustaleń spadająca rura, ważąca około tony, śmiertelnie raniła robotnika.

Jak poinformował rzecznik prasowy firmy Rosvaldas Gorbacovas, "prawdopodobnie zawinił tu czynnik ludzki". Wszyscy pracownicy przed zatrudnieniem w rafinerii zapoznają się z przepisami bezpieczeństwa pracy. Każdego dnia przed rozpoczęciem pracy otrzymują też wskazówki odnośnie bezpieczeństwa. Nie wiadomo, dlaczego robotnik nie przestrzegał tych wskazówek - powiedział Gorbacovas.

Rafineria powołała specjalną komisję do zbadania okoliczności i przyczyn wypadku.

Jest to już trzeci w ciągu miesiąca wypadek śmiertelny wśród Polaków pracujących w Możejkach. W dwóch poprzednich przypadkach, do których doszło 24 września i w poniedziałek, śmierć nastąpiła w wyniku zawałów serca.

Rzecznik rafinerii przypomina, że w zatrudniani Możejkach robotnicy mają obowiązek posiadania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia.

Pod koniec września w rafinerii rozpoczął się remont, który potrwa półtora miesiąca. W trakcie remontu jest wymieniana część urządzeń. Przy pracach remontowych zatrudnionych jest około 4 tys. robotników, z tego ponad 2 tys. z Polski.

Aleksandra Akińczo

d1f6yiz

Podziel się opinią

Share
d1f6yiz
d1f6yiz
Więcej tematów