Trwa ładowanie...
d47pjjw

"Zemdlałem". Absurdalny materiał TVP o Tusku. Aż trudno uwierzyć

Absurdom w TVP nie ma końca. Tym razem stacja wzięła się za szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Termin nie jest przypadkowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef RE Donald Tusk
Szef RE Donald Tusk (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Zuchowicz)
d47pjjw

W środę doszło do zatrzymania przez Żandarmerię Wojskową byłego szefa SKW gen. Piotra Pytla. Miało ono związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami. Właśnie w tej sprawie były premier został kilka miesięcy temu wezwany do Warszawy na przesłuchanie.

Zatrzymanie Pytla Tusk skomentował krótko, ale jednoznacznie.

Reakcja TVP była błyskawiczna. Obszerny materiał ws. współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa pokazano w programie "Minęła 20". Jego częścią była właśnie sonda Łukasza Sitka - "specjalisty" od stronniczych materiałów. O co postanowił zapytać tym razem? O to, "dlaczego służby Tuska pracowały dla Ruska?".

Odpowiedzi? Jednostronne. "Tego Tuska powinno się od razu do pudła wsadzić", "powinien być ukarany karą główną", "on po prostu on Polski nie kocha i nie kochał", "to jest zdrajca", "trzeba udowodnić zdradę narodową i wtedy sąd podejmie decyzję" - słyszymy w materiale.

d47pjjw

O Łukaszu Sitku pisaliśmy w WP nieraz. W sierpniu na przykład pytał przechodniów, kto ich zdaniem powinien zostać premierem Polski. Wtedy również zadawał stronnicze pytanie i pokazywał wyłącznie jeden typ odpowiedzi. Chodziło o to, czy premierem Polski powinien być Grzegorz Schetyna czy Rafał Trzaskowski. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: "żaden z nich".

Promotorem kariery Sitka jest Michał Rachoń, dziennikarz TVP - przed laty działacz trójmiejskiego PiS.

d47pjjw

Podziel się opinią

Share

d47pjjw

d47pjjw
Więcej tematów