Trwa ładowanie...

Zdumiewająca decyzja. Szaleniec z Monciaka nie trafi za kratki

Staranował ponad 20 osób na popularnym sopockim deptaku. Jednemu z poszkodowanych groziło kalectwo. Po pięciu latach od tych wydarzeń Michał L. bierze leki, ma opaskę lokalizacyjną. Do więzienia jednak nie trafi. Nic nie wskórał nawet Zbigniew Ziobro, który złożył kasację od wyroku.

Share
Zdumiewająca decyzja. Szaleniec z Monciaka nie trafi za kratki
Źródło: Facebook.com
d1yns6c

Pędził autem wzdłuż Monciaka z dużą prędkością. Ludzie uciekali przed nim w panice, staranował jednak wiele osób. Sąd zdecydował, że Michał L. zostanie na wolności. Wyroku nie zmieniła nawet kasacja Zbigniewa Ziobry. Została odrzucona. Jednocześnie droga sądowa została wyczerpana.

Dlaczego? Chodzi o problemy psychiczne mężczyzny. Według sądu przetrzymywanie Michała L. w zamkniętym zakładzie nie może być traktowane jako kara za czyn, którego się dopuścił, nie będąc świadomym tego, co robił.

- Mój klient dwa razy w miesiącu ma wizyty u lekarza, przyjmuje leki - powiedział mec. Jacek Potulski.

Zobacz także: „Co się z nim stało?”. Saryusz-Wolski udostępnił grafikę porównującą Hitlera do Tuska

Pod nadzorem lekarzy

Poza wizytami u lekarza i przyjmowaniem leków Łukasza L. musi nosić opaskę lokalizacyjną. Co roku sąd na podstawie opinii lekarzy będzie decydował o tym, czy nadal musi ją mieć.

d1yns6c

Poza tym Łukasz L. ma zakaz prowadzenia pojazdów i wyjeżdżania za granicę. Do szpitala psychiatrycznego może trafić jedynie wtedy, gdy przestanie przyjmować leki i przerwie wizyty u lekarza.

Sprawa sięga 2014 roku East News
Sprawa sięga 2014 roku Źródło: East News, fot: KFP/REPORTER

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yns6c

Podziel się opinią

Share
d1yns6c
d1yns6c
Więcej tematów