Trwa ładowanie...

Zderzenie tramwaju z ciężarówką. Dwie osoby poszkodowane

Zderzenie tramwaju z ciężarówką na ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Motorniczy oraz pasażer "piątki" trafili do szpitala.

Share
Zderzenie tramwaju z ciężarówką. Dwie osoby poszkodowane
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Antczak
d21sbn5

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 u zbiegu ulic Krakowskiej, Opolskiej oraz Karwińskiej we Wrocławiu. Jadący od strony al. Armii Krajowej ul. Krakowską kierowca samochodu ciężarowego z naczepą zderzył się przy skręcie z jadącym w kierunku pętli na Księżu tramwajem linii 5.

- Kierowca ciężarowego renault chciał skręcić w prawo w ul. Karwińską, jednak nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tramwajowi. Nadjeżdżający pojazd uderzył między kabinę a naczepę ciężarówki - mówi WP st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d21sbn5

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratownicze oraz policja. Strażacy po kilkudziesięciu minutach uwolnili zakleszczonego w kabinie motorniczego. Oprócz niego, ranny został jeden pasażer tramwaju. W pojeździe w momencie wypadku znajdowało się około 10 osób.

- Obecnie nie wiemy, w jakim stanie znajdują się poszkodowani w tym wypadku. Skierowano ich natychmiast do szpitala - dodaje Petrykowski.

Torowisko prowadzące na Księże Małe było zablokowane w obu kierunkach, podobnie jak jeden z pasów ul. Krakowskiej prowadzący w kierunku Oławy. Ruch samochodów prowadzony był przez pewien czas wahadłowo, a Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło zastępczą komunikację autobusową na trasie pl. Dominikański - pętla tramwajowa Księże Małe.

d21sbn5

Podziel się opinią

Share
d21sbn5
d21sbn5
Więcej tematów