Trwa ładowanie...
d4lfh1h

Zbudowali w lesie tor rowerowy. Odpowiedzą za to przed sądem

Cztery osoby usłyszały zarzuty w sprawie budowy toru do jazdy na rowerach w lesie na terenie Leśnictwa Sitowiec. Decyzja prokuratury wywołała sprzeciw internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czterech mężczyzn odpowie za budowę nielegalnego toru
Czterech mężczyzn odpowie za budowę nielegalnego toru (Facebook.com)
d4lfh1h

O sprawie poinformowała Straż Leśna. Do zatrzymania doszło wieczorem 3 grudnia na terenie Leśnictwa Sitowiec w Nadleśnictwie Niepołomice. Cztery osoby zostały złapane na gorącym uczynku, w trakcie prowadzonych w świetle reflektorów prac. "Wznoszone były rampy oraz kopane doły, rowy i rynny" - czytamy.

Na miejscu znaleziono także śmieci oraz ślady po ogniskach. Straż Leśna przypomina, że wiosną tego roku leśnicy z Niepołomic zlikwidowali podobne konstrukcje, które zostały wzniesione bez wiedzy i zgody Nadleśnictwa. Sprawa trafiła do sądu.

Użytkownicy Facebooka bronią oskarżonych, chwaląc ich przedsiębiorczość i inicjatywę. Podkreślają, że wobec braku odpowiedniej infrastruktury, miłośnicy ekstremalnej jazdy musieli wziąć sprawy w swoje ręce. - Państwo powinno w takie rzeczy inwestować, a nie karać kreatywne osoby - pisze jeden z internautów. - Chłopaki się narobili żeby mieć coś innego do spędzania aktywnie czasu wolnego, a teraz mają problemy... A niech sobie budują, nikomu to by w niczym nie przeszkadzało - dodaje inny.

Zobacz także: Przez 50 lat celowo "strzelał" palcami tylko lewej ręki. Efekt zadziwił naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lfh1h

Podziel się opinią

Share
d4lfh1h
d4lfh1h