Trwa ładowanie...
d11tlki
grób
+1
01-09-2007 03:50

Zbiorowe groby pod parkingiem na Służewcu

Z badań na parkingu na warszawskim Służewcu mających na celu odnalezienie miejsca pochówku gen. Emila Fieldorfa "Nila" wynika jedno: prawdopodobnie na terenie całego parkingu pod warstwą betonu są zbiorowe groby, w których znajdują się szczątki ludzkie - poinformował "Nasz Dziennik" Andrzej Przewoźnik.

d11tlki
d11tlki

Przewoźnik, który jest sekretarzem Rady Pamięci Walk i Męczeństwa, zapowiedział, że jesienią Rada chce przeprowadzić sondażowe odwierty, które potwierdziłyby te przypuszczenia.

Jak pisze gazeta, Fieldorf został rozstrzelany w wyniku mordu sądowego w 1953 r., a jego ciało pochowano w nieznanym do dziś miejscu.

Na pytanie wprost, czy to są doczesne szczątki generała "Nila", nie odpowiem- zaznaczył Przewoźnik. Poinformował, że w badaniach, których wyniki dotarły do Rady w piątek, zastosowano dwie metody geofizyczne: jedną elektromagnetyczną, drugą georadarową. Przebadaliśmy cały parking i wyniki są takie, że na całym jego obszarze widać cały szereg anomalii, które świadczą o tym, że teren kiedyś przeszedł wiele przeobrażeń - stwierdził sekretarz RPWiM, dodając, że te przeobrażenia to przede wszystkim wielokrotne przekopywanie terenu. (PAP)

d11tlki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11tlki
Więcej tematów