Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro zgadza się z Kaletą. Chodzi o "cenzurę chrześcijańskich treści"

Sebastian Kaleta w mediach społecznościowych odniósł się do blokady transmisji Telewizji EWTN adoracji z Kaplicy Gwiazdy Niepokalanej z Niepokalanowa przez serwis YouTube. Poseł napisał, że jest to "kolejny przykład cenzury chrześcijańskich treści". Słowa Kalety udostępnił Zbigniew Ziobro.

Share
Zbigniew Ziobro i Sebastian Kaleta
Zbigniew Ziobro i Sebastian KaletaŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d1lsm2b

Serwis YouTube zablokował transmisję z Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa.

Blokada Adoracji przez serwis YouTube

"Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska została pozbawiona możliwości transmisji 'na żywo' Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa oraz jakiejkolwiek innej transmisji na naszym kanale YouTube" - przekazał ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska.

d1lsm2b

Duchowny dodał, że od ponad 2,5 roku ich Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu cieszyła się na kanale ogromną popularnością.

"Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów" - czytamy w komunikacie kapłana.

Zobacz też: Ryszard Czarnecki z PiS udzielił porady Jarosławowi Gowinowi

Politycy o "dyskryminacji w internecie"

Do tej sytuacji w mediach społecznościowych odniósł się Jacek Ozdoba. "Skandal, blokowanie transmisji EWTN PL z Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa przez YouTube to cenzura chrześcijaństwa. Prawo musi chronić przed dyskryminacją w internecie" - napisał poseł.

d1lsm2b

Do jego słów odniósł się także Sebastian Kaleta. Dodał, że ta sytuacja jest "kolejnym przykładem cenzurowania chrześcijańskich treści przez YouTube".

"Niestety, ale ustawa wolnościowa przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nie jest nawet wpisana do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów decyzją premiera. To kolejna sprawa wskazująca na konieczność uchwalenia tej ustawy" - napisał polityk. Jego słowa na Twitterze udostępnił Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lsm2b

Podziel się opinią

Share
d1lsm2b
d1lsm2b
Więcej tematów