Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro zdecydował o odwołaniu prokurator z Pyrzyc

• Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął decyzję o odwołaniu prokurator rejonowej z Pyrzyc
• W czerwcu doszło tam do pobicia właściciela stacji benzynowej
• Mimo że incydent został nagrany, a film trafił do prokuratury, śledczy umorzyli sprawę
• Odwołana prokurator nadzorowała sprawę tego śledztwa

Share
Zbigniew Ziobro zdecydował o odwołaniu prokurator z PyrzycŹródło: PAP, fot: Andrzej Rybczyński
d46meru

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął decyzję o odwołaniu prokurator rejonowej z Pyrzyc, która nadzorowała sprawę śledztwa ws. pobicia na stacji benzynowej - podaje TVN24. Do incydentu doszło w czerwcu. Właściciel stacji twierdzi, że chciano go przejechać i pobito kluczem francuskim. Incydent został nagrany kamerą monitoringu. Poszkodowany przekazał film prokuraturze, ale śledczy umorzyli sprawę.

Mimo tego, że prokuratura dysponowała filmem z monitoringu, sprawców nie zatrzymano, a zdarzenia nie zakwalifikowano jako udział w pobiciu. Prokuratura rejonowa umorzyła postępowanie, argumentując, że czyn nie stanowi przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego, nie ma też w ściganiu sprawców interesu społecznego.

Początkowo Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nie dopatrywała się błędów w działaniach prokuratury rejonowej. Jednak po analizie akt sprawy wykazano błędy w działaniu prokuratorów z Pyrzyc.

Prokurator rejonowa miała w nieprawidłowy sposób sprawować nadzór nad postępowaniami prowadzonymi w kierowanej przez nią jednostce - uznano, a minister sprawiedliwości uznał, że konieczne jest natychmiastowe odwołanie prokurator.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d46meru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46meru
d46meru
Więcej tematów