Trwa ładowanie...
d3oquzq

Zbigniew Ziobro: zabezpieczyliśmy ponad miliard złotych

Polskie i amerykańskie służby zabezpieczyły 1 mld 400 mln zł należących głównie do karteli narkotykowych - przekazał w piątek Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwości dodał, że pieniądze pochodzą z handlu narkotykami. Sprawa ma również związek z praniem brudnych pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości i prokurator generalny)
Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości i prokurator generalny) (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d3oquzq

Na konferencji prasowej we Wrocławiu szef resortu sprawiedliwości stwierdził, że polska prokuratura i polska policja z udziałem amerykańskich służb odniosła "ogromny sukces w postaci zabezpieczenia wielkich pieniędzy należących do kartelu narkotykowego".

- Zabezpieczyliśmy kwotę 1 mld 400 mln zł należących głównie do karteli narkotykowych w związku z handlem kokainą i narkotykami na skalę międzynarodową oraz w związku z praniem brudnych pieniędzy - zaznaczył Ziobro.

Minister sprawiedliwości dodał, że ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zmiany w przepisach prawnych. - W zarzucie szacuje się kwotę kokainy, która była przedmiotem obrotu, na 3,5 mld zł. To przekracza wyobraźnię przeciętnego zjadacza chleba, jakie to są ogromne pieniądze, którymi ci przestępcy obracali. Udało nam się uchwycić, przynajmniej po stronie polskiej, 1,4 mld zł - powiedział Zbigniew Ziobro.

Pieniądze z kont bankowych przestępców przejmie teraz Skarb Państwa. "To największe w historii polskiej prokuratury zabezpieczenie pieniędzy na poczet przepadku" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

d3oquzq

Jak zaznaczają śledczy podejrzanych w nielegalnym procederze jest 5 osób - 2 Polki oraz 3 obcokrajowców. Dwie osoby są tymczasowo aresztowane, a za trzecią wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Wobec dwóch kolejnych prowadzone są czynności procesowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d3oquzq

Podziel się opinią

Share

d3oquzq

d3oquzq
Więcej tematów