Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro wniósł do SN kasację ws. wyroku za gwałty na dzieciach

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego kasację od wyroku, jaki zapadł w Sądzie Apelacyjnym w sprawie rodziny, która znęcała się i wykorzystywała seksualnie trzy kilkuletnie dziewczynki. Zdaniem prokuratora generalnego wyrok jest zbyt łagodny.

Share
Zbigniew Ziobro wniósł do SN kasację ws. wyroku za gwałty na dzieciach
Zbigniew Ziobro wniósł do SN kasację ws. wyroku za gwałty na dzieciachŹródło: Aleksiej Witwicki / Forum, Fot: RM, Aleksiej Witwicki / Forum
d18md8m

Sprawa, która zwróciła uwagę Zbigniewa Ziobry dotyczy członków rodziny, którzy znęcali się fizycznie i psychicznie oraz wykorzystywali seksualnie trzy dziewczynki w wieku od 5 do 8 lat. Co więcej, matka, jej konkubent oraz dziadek dzieci pozwalali na wykorzystywanie ich przez osoby obce. O swoim horrorze dziewczynki opowiedziały rodzinie zastępczej, do której trafiły.

Sąd Apelacyjny skrócił wyroki

Sąd Okręgowy 17 stycznia 2020 roku wydał w tej sprawie wyrok skazując matkę i dziadka sióstr na 18 i pół roku więzienia. Konkubentowi zasądzono karę krótszą o rok. W czerwcu 2016 roku Sąd Apelacyjny zmienił ten wyrok i skrócił kary do kolejno 12 i 11 lat pozbawienia wolności. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że wyroki były nazbyt surowe. jednym z argumentów sądu był brak stwierdzenia obrażeń u dzieci.

d18md8m

Z taką opinią Sądu Apelacyjnego stanowczo nie zgadza się Zbigniew Ziobro, który wniósł do Sądu Najwyższego kasację w tej sprawie. W opinii ministra sprawiedliwości kara jest niewspółmierna do popełnionych czynów. We wniosku kasacyjnym podkreślono, że biegli nie stwierdzili, by skazani działali w stanie ograniczonej świadomości i nie stwierdzono u nich żadnych zaburzeń seksualnych.

Sprawa Sławomira Nowaka. Gorzki komentarz Michała Wosia. Padło nazwisko Mateusza Morawieckiego

Źródło: Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18md8m

Podziel się opinią

Share
d18md8m
d18md8m
Więcej tematów