Trwa ładowanie...
Zbigniew Ziobro: Marsz Godności w Kijowie to był marsz bezradności UE
x-news/TVN 24

Zbigniew Ziobro: Marsz Godności w Kijowie to był marsz bezradności UE

- Marsze to są tylko gesty. W polityce gesty mają znaczenie, ale dużo mniejsze niż realne działania, np. pomoc gospodarcza, czy skuteczna presja gospodarcza na Rosję - stwierdził na antenie TVN24 Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.
Share
d4a4tou

- W Kijowie przeszedł marsz bezradności Zachodu wobec imperialnego ducha KGB-isty, NKWD-isty Putina, który stosując grę pozorów robi, co chce - powiedział. I dodał: - Putin jest coraz bliżej Polski.

Ziobro na antenie TVN24 opowiedział się za sprzedażą broni Ukrainie. Zaznaczył jednak, że Polska "nie powinna wychodzić przed szereg". - Powinna (Polska - przyp. red.) przeforsować, aby to Unia realizowała projekt dozbrajania - oznajmił.

d4a4tou

"Dostawy nie są planowane"

W środę wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak - pytany, czy Polska będzie sprzedawała broń Ukrainie - odparł, że taka możliwość powinna w przyszłości istnieć, natomiast teraz takie dostawy nie są planowane.

- Świat powinien się skoncentrować na tym, by wdrożyć porozumienie mińskie - powiedział Siemoniak.

Dzień żałoby

Poniedziałek jest na Ukrainie dniem żałoby po niedzielnej eksplozji ładunku wybuchowego podczas "Marszu Godności", upamiętniającym zeszłoroczną rewolucję na Majdanie. W zamachu zginęły dwie osoby, a 15 zostało rannych.

Źródło: TVN24, PAP, WP

d4a4tou

Podziel się opinią

Share
d4a4tou
d4a4tou
Więcej tematów