Trwa ładowanie...
d3hllpb
d3hllpb

Zbigniew Ziobro: Donald Tusk mógłby się uczyć od Jacka Saryusza-Wolskiego

Zbigniew Ziobro skomentował oficjalną kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że nikt nie podważa jego kompetencji, a PO mogłaby dziękować rządowi za tę propozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3hllpb

Według ministra sprawiedliwości, oficjalny kandydat polskiego rządu często wychodził poza partyjne interesy i Jacek Saryusz-Wolski jest po prostu lepszym kandydatem od Donalda Tuska. - Jeśli zestawić europejskie kompetencje i doświadczenie Jacka Saryusz-Wolskiego i Donalda Tuska, to Tusk mógłby jeszcze długo uczyć się i zdobywać kwalifikację od niego, bo Donald Tusk całkiem niedawno znalazł się na europejskim podwórku – powiedział Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości w Kwadransie Politycznym w TVP1 stwierdził, że byłby to precedens, że klub opozycyjny wybiera kandydata polskiego rządu. Dodał, że wyobraża sobie scenariusz, w którym PO mogłaby dziękować rządowi za zaproponowanie kandydata opozycji na tak ważne stanowisko w Europie. Ale zamiast tego pojawił się hejterski atak.

Jak tłumaczył Zbigniew Ziobro, Jacek Saryusz-Wolski wybrał lojalność wobec Polski. Natomiast Donald Tusk jest bardziej kandydatem Angeli Merkel, ponieważ wspierał niemieckie interesy. I nie zmartwiłby się, gdyby Donald Tusk nie został wybrany na drugą kadencję.

- Donald Tusk zawsze przedkładał egoistyczne interesy ponad interes Polski – powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał też, że jeśli Donald Tusk przyłączyłby się do promowania kandydata polskiego rządu to ten mógłby zostać wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej.

d3hllpb

Podziel się opinią

Share
d3hllpb
d3hllpb
Więcej tematów