Trwa ładowanie...
d3lgmp4
d3lgmp4

Zbigniew Ziobro domaga się wyjaśnień ws. wpadki sądu. Na wokandzie ujawniono nazwiska ofiar oskarżonego o pedofilię

• Minister sprawiedliwości domaga się wyjaśnień - informuje Radio Zet
• Na wokandzie pojawiły się imiona i nazwiska 16 ofiar mężczyzny oskarżonego o pedofilię
• Rzecznik sądu przeprosił za sytuację
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3lgmp4

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro domaga się wyjaśnień ws. opublikowania na wokandzie, wywieszonej na drzwiach sali rozpraw przez Sąd Rejonowy Grunwald-Jeżyce, nazwisk 16 dziewczynek, które były ofiarami biznesmena oskarżonego o pedofilię - podaje Radio Zet. Sąd przeprasza za to zdarzenie, wynikłe z "błędu przy opracowaniu wokandy".

W czwartek w poznańskim sądzie rejonowym rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o molestowanie nieletnich. Jak się okazało, na wokandzie wywieszonej przed salą sądową wymienione zostały pełne nazwiska pokrzywdzonych, w tym także osób niepełnoletnich.

d3lgmp4

Ze względu na charakter czynu zarzuconego oskarżonemu, na wokandzie powinny być wymienione tylko inicjały osób pokrzywdzonych. Poinformowany o sprawie sąd zmienił wokandę.

Rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości Sebastian Kaleta potwierdził informację Radia Zet, że minister Zbigniew Ziobro czeka na wyjaśnienia odnośnie do całej sprawy.

- Ta sytuacja jest niedopuszczalna i nigdy nie powinna mieć miejsca, dlatego też minister Zbigniew Ziobro zażądał wyjaśnień od prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za to zdarzenie - powiedział PAP Kaleta.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu Aleksander Brzozowski w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że nastąpił błąd przy opracowywaniu wokandy. Wyjaśnił, że jest ona sporządzana przy użyciu specjalnego systemu elektronicznego i nie zwrócono uwagi, że w przypadku tego typu sprawy nie powinny się na niej znaleźć pełne nazwiska osób pokrzywdzonych. Rzecznik sądu dodał, że błąd został naprawiony i się nie powtórzy. Jednocześnie przeprosił za całe zdarzenie.

Proces mężczyzny oskarżonego o molestowanie seksualne odbywa się przy drzwiach zamkniętych.

d3lgmp4

Podziel się opinią

Share
d3lgmp4
d3lgmp4
Więcej tematów