Trwa ładowanie...
d2z85ir
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbigniew Pisarski: Władimir Putin zrozumiał, że referendum na Ukrainie czeka porażka

- Prezydent Władimir Putin dostrzegł, że działania dywersyjne Federacji Rosyjskiej na terenie
Ukrainy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, że zaangażowanie lokalnych społeczności i poparcie dla postulatów lokalnych separatystów jest w regionie niewielkie, a ludzie na wschodzie i na południu Ukrainy nie są tak życzliwie nastawieni do polityki rosyjskiej, jak się spodziewano - powiedział Prezes Fundacji Pułaskiego Zbigniew Pisarski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP, Fot: Iliya Pitalev)
d2z85ir

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy do przełożenia referendum niepodległościowego planowanego na 11 maja.

- Myślę, że Putin uświadomił sobie, że to referendum czeka porażka i stąd taka deklaracja - stwierdził Pisarski.

Zdaniem Prezesa Fundacji Pułaskiego, dla tych, którzy śledzą dotychczasowe poczynania Rosji, jest to "pewnego rodzaju przyznanie się do bezsilności i porażki w tych regionach, gdzie ta polityka destabilizowania i próba oderwania od Ukrainy nie trafiła na podatny grunt".

d2z85ir

- Nie wątpię, że widzimy tylko wierzchołek góry lodowej - czyli zakulisowych negocjacji między Rosją, Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i innymi stolicami europejskimi - oraz że były i są podejmowane działania mające deeskalować napięcia na Ukrainie. Być może słowa Putina to krok będący rezultatem tych ustaleń - wyjaśnił.

- Zakładałem od początku, że Rosja podniesie ciśnienie na Ukrainie do maksymalnego poziomu, a potem za stosunkowo nieduże ustępstwa wycofa się, zadowoli tym, co wywalczyła i wróci do biznesu jak na co dzień. Wygląda na to, że to właśnie się dzieje - dodał.

- W tej chwili Rosjanie nie są w stanie zrealizować swoich celów i muszą uznać, że dotychczasowymi sposobami nie uda się ich osiągnąć bez zbytniego rozlewu krwi - stwierdził Pisarski.

d2z85ir

Podziel się opinią

Share

d2z85ir

d2z85ir
Więcej tematów