Trwa ładowanie...
dca5ih0

Zbigniew Jakubas: z taśm wynika, że rząd chciał przejąć Mennicę; być może pozwę Sienkiewicza

Najpierw myślałem, że to atak za moje wypowiedzi o OFE i Pendolino. Ale z nagrań jasno wynika, że celem rządu było przejęcie Mennicy – twierdzi Zbigniew Jakubas, większościowy akcjonariusz w Mennicy Polskiej. To o nim podczas spotkania w jednej z warszawskich restauracji szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i szef NBP Marek Belka mówili, że „trzeba mu powiedzieć, jak można go bardziej okraść”. Treść ich rozmowy została ujawniona na nagraniach, do których dotarł tygodnik "Wprost".
Share
Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz
Szef MSW Bartłomiej SienkiewiczŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dca5ih0

Jakubas powiedział w piątek w TVN24, że nie wyklucza pozwania ministra Sienkiewicza, w ciągu trzech dni powinien mieć opinię prawników. Akcjonariusze Mennicy są podobnego zdania, co Jakubas.

- Myślę, że nie zorganizowała tego jedna osoba, że za tym musiała być jakaś organizacja większa, która była w stanie zorganizować to profesjonalnie. Tych nagrań jeszcze jest więcej - tak jak dowiaduję się od dziennikarzy - kilkaset godzin. Moim zdaniem ktoś za tym stać musi, kto ma takie możliwości i taką wiedzę - mówi RMF FM Zbigniew Jakubas.

Biznesmen jest zaskoczony skalą przestępczego procederu. - Przede wszystkim działo się to na przestrzeni ponad roku - czy około roku. Ktoś musiał wiedzieć, kiedy ci panowie się spotykają, z kim się spotykają, w jakich restauracjach, o których godzinach. Ja nie wierzę, że w tych restauracjach podsłuch był założony non stop i nagrywał wszystko, co się działo na przestrzeni całego roku - mówi Jakubas.

dca5ih0

Źródła: RMF FM,TVN24

dca5ih0

Podziel się opinią

Share
dca5ih0
dca5ih0
Więcej tematów