Trwa ładowanie...
dkexbov

Zbigniew Grycan z nagrodą prezydenta. Cenckiewicz wypomina domniemaną współpracę z SB

"I tak sobie żyjemy w postPRL" - tak Sławomir Cenckiewicz skomentował przyznanie Zbigniewowi Grycanowi Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Najsłynniejszy polski producent lodów w Polsce miał współpracować z bezpieką w czasach PRL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Grycan i Andrzej Duda w trakcie 3. edycji Kongresu 590 w Jasionce
Zbigniew Grycan i Andrzej Duda w trakcie 3. edycji Kongresu 590 w Jasionce (PAP)
dkexbov

W czwartek w trakcie 3. edycji Kongresu 590 w Jasionce prezydent Andrzej Duda wręczył statuetki laureatom Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Są to najcenniejsze wyróżnienia dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. Nagroda przyznawana jest firmom, które wnoszą wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jej pozytywny wizerunek na całym świecie.

Statuteki otrzymali przedstawiciele takich firm jak: Ultratech, Ceramika Paradyż, Vigo SystemSystem S.A., PKO Bank Polski S.ABank Polski S.A., Pneumatyka, Photon Entertainment, czy też Astronika.

Wśród laureatów znalazł się również przedsiębiorca Zbigniew Grycan, który odebrał z rąk Dudy nagrodę indywidualną. Jednak nie wszystkim się spodobało to, że Grycan został doceniony przez prezydenta. "Bez TW (Zbyszek) nie damy rady! I tak sobie żyjemy w postPRL" - napisał Sławomir Cenckiewicz w sieci.

Już w 2009 roku "Gazeta Polska" oskarżała, że najsłynniejszy polski producent lodów współpracował przez 11 lat z Służbami Bezpieczeństwa. Jak wynika z dokumentów zachowanych w IPN, TW "Zbyszek" miał donosić na pracowników ambasady brytyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkexbov

Podziel się opinią

Share
dkexbov
dkexbov
Więcej tematów