Trwa ładowanie...
d4g1nnl
d4g1nnl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbezczeszczono chrześcijańskie groby

Niezidentyfikowani sprawcy
zbezcześcili około 70 grobów na dwóch chrześcijańskich
cmentarzach w Autonomii Palestyńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4g1nnl

Palestyńscy urzędnicy określili to mianem rzadkiego ataku na chrześcijańską mniejszość na okupowanym Zachodnim Brzegu.

W ataku porozbijano nagrobki i strącono z nich metalowe oraz kamienne krzyże. Również obtłuczono głowę i rękę Madonny, zdobiącej jeden z grobów.

Przedstawiciele kościoła ze wsi Dżiffna (pod Ramallah), gdzie doszło do aktu wandalizmu, wezwali palestyńskie władze do przeprowadzenia śledztwa. Jednak ani oni, ani służby bezpieczeństwa, nie wiedzą kto odpowiada za zniszczenia.

d4g1nnl

W Dżiffnie mieszka około 1600 ludzi, z czego dwie trzecie to grekokatolicy i katolicy.

Władze liczącej 2,5 mln osób Autonomii Palestyńskiej szacują całkowitą liczbę palestyńskich chrześcijan na ok. 50 tys. Statystyki nie są jednak dokładne.

Podziel się opinią

Share

d4g1nnl

d4g1nnl
d4g1nnl
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów