Zawieszają współpracę. Radio Szczecin traci pieniądze
Kolejne firmy wycofują swoje reklamy z Radia Szczecin. Tym samym do sieci kin Helios, która w środę podjęła decyzję o bezterminowym zawieszeniu współpracy, dołącza popularna sieć marketów budowlanych i jeden z deweloperów. Decyzja ta to pokłosie podania przez rozgłośnię informacji pozwalających zidentyfikować ofiarę pedofila.
11.03.2023 | aktual.: 11.03.2023 16:01
Po sieci kin Helios o wycofaniu swoich reklam z anteny Radia Szczecin zdecydowała Castorama i deweloper Ronson Development, informuje portal Wirtualnemedia.pl.
Wcześniej informacje o zawieszeniu reklamowania się w stacji pojawiły się na profilu nawołującym reklamodawców do bojkotu Radia Szczecin. Zarówno Castorama, jak i Ronson Development potwierdziły te doniesienia na swoich profilach w mediach społecznościowych.
"Pragniemy poinformować, że wycofaliśmy wszystkie nasze reklamy z Radia Szczecin" - podał profil Castoramy na Facebooku.
Wcześniej o swojej decyzji poinformowała sieć Kin Helios. - Nasze szczecińskie kina nie wyświetlają obecnie żadnych materiałów promujących Radio, a aktywności w postaci konkursów oraz emisji spotów reklamowych zostały zdjęte z anteny Radia Szczecin - przekazała portalowi wirtualnemedia.pl Maria Vachev, szefowa działu marketingu Heliosa.
Publikacja Radia Szczecin
W grudniu 2022 roku rozgłośnia opisała wyrok, który zapadł w 2021 roku. Za pedofilię skazany został wtedy Krzysztof F., były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień. Sprawca usłyszał wyrok 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Jest w trakcie odbywania kary.
W publikacji znalazły się jednak informacje (wiek ofiar, informacje o działalności politycznej ich matki), przez które w łatwy sposób można było zidentyfikować ofiary Krzysztofa F. Zdaniem ekspertów i komentatorów doszło do wtórnej wiktymizacji ofiary.
Postępowanie w sprawie śmierci syna posłanki Magdaleny Filiks prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 151 Kodeksu karnego, czyli "doprowadzenia do samobójstwa". Przewiduje on, że kto "namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie", podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:
- 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też tutaj.