Trwa ładowanie...
d2sinsw

Zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry. 2,3 miliona dla prokuratorów

Zarząd Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia złożył zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę. Chodzi o jego decyzję, dzięki której członkowie Prokuratury Krajowej otrzymali 2,3 mln zł. Pismo wpłynęło do KPRM - ustaliła WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro popełnił przestępstwo - donoszą prokuratorzy z Lex Super Omnia
Zbigniew Ziobro popełnił przestępstwo - donoszą prokuratorzy z Lex Super Omnia (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER)
d2sinsw

Chodzi system premiowania delegacji. W 2016 roku Zbigniew Ziobro podpisał rozporządzenie, na mocy którego prokuratorzy pobierali dodatki mieszkaniowe, które miały im nie przysługiwać. 29 osób dostawało dodatkowe 2,7 tys. zł miesięcznie do pensji.

Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski i zastępcy Prokuratora Generalnego. Przez ponad dwa lata otrzymali ponad 2,3 mln z budżetu państwa. Zdaniem szefów Lex Super Omnia Ziobro przekroczył swoje kompetencje, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry. Chodzi o 2,3 mln zł

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do Kancelarii Premiera - potwierdziła Wirtualna Polska. Pismo znajduje się teraz w Kancelarii Ogólnej i czeka na przydzielenie do odpowiedniej komórki.

d2sinsw

Zawiadomienie wpłynęło do KPRM, bo śledczy "nie potrafili określić właściwego do rozpoznania sprawy prokuratora - to jest prokuratora niezależnego, który mógłby zdecydowanie, szybko i bezstronnie podjąć niezbędne czynności" - donosi "Gazeta Wyborcza", która poznała treść pisma.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie już raz odmówiła zajęcia się tą sprawą. Kiedy jednak została ona nagłośniona, do odpowiedniej ustawy dodano zapisy, legalizujące wypłacanie dodatków mieszkaniowych prokuratorom Prokuratury Krajowej mieszkającym na stałe poza Warszawą.

Czytaj też: Posłowie PiS obronili ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Wotum nieufności odrzucone
Święczkowski ma ponad pół miliona złotych oszczędności

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sinsw

Podziel się opinią

Share
d2sinsw
d2sinsw
Więcej tematów