Trwa ładowanie...

Zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry. 2,3 miliona dla prokuratorów

Zarząd Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia złożył zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę. Chodzi o jego decyzję, dzięki której członkowie Prokuratury Krajowej otrzymali 2,3 mln zł. Pismo wpłynęło do KPRM - ustaliła WP.

Share
Zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry. 2,3 miliona dla prokuratorówŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
d1j999p

Chodzi system premiowania delegacji. W 2016 roku Zbigniew Ziobro podpisał rozporządzenie, na mocy którego prokuratorzy pobierali dodatki mieszkaniowe, które miały im nie przysługiwać. 29 osób dostawało dodatkowe 2,7 tys. zł miesięcznie do pensji.

Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski i zastępcy Prokuratora Generalnego. Przez ponad dwa lata otrzymali ponad 2,3 mln z budżetu państwa. Zdaniem szefów Lex Super Omnia Ziobro przekroczył swoje kompetencje, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry. Chodzi o 2,3 mln zł

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do Kancelarii Premiera - potwierdziła Wirtualna Polska. Pismo znajduje się teraz w Kancelarii Ogólnej i czeka na przydzielenie do odpowiedniej komórki.

d1j999p

Zawiadomienie wpłynęło do KPRM, bo śledczy "nie potrafili określić właściwego do rozpoznania sprawy prokuratora - to jest prokuratora niezależnego, który mógłby zdecydowanie, szybko i bezstronnie podjąć niezbędne czynności" - donosi "Gazeta Wyborcza", która poznała treść pisma.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie już raz odmówiła zajęcia się tą sprawą. Kiedy jednak została ona nagłośniona, do odpowiedniej ustawy dodano zapisy, legalizujące wypłacanie dodatków mieszkaniowych prokuratorom Prokuratury Krajowej mieszkającym na stałe poza Warszawą.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j999p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j999p
d1j999p
Więcej tematów