Trwa ładowanie...
d30gtuj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zawał w tureckiej kopalni. 23 górników uwięzionych pod ziemią

23 górników zostało uwięzionych pod ziemią na południu Turcji w wyniku zawału w kopalni węgla - poinformowała turecka telewizja państwowa. Trwa akcja ratunkowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawał w tureckiej kopalni. 23 górników uwięzionych pod ziemią
(PAP/DPA)
d30gtuj

Zawał nastąpił w kopalni koło miasta Ermenek w prowincji Karaman. Jedynie ośmiu górnikom udało się wydostać na powierzchnię.

Bezpieczeństwo przemysłu wydobywczego jest w Turcji poważnym problemem. W maju w pożarze kopalni węgla w mieście Soma na zachodzie kraju zginęło 301 osób. Byłą to najtragiczniejsza w skutkach katastrofa górnicza w Turcji.

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów