Trwa ładowanie...
d2o6hkl

Zatrzymano podejrzanych o porwanie 10-latka

Ostatni dwaj podejrzani o porwanie dla okupu syna olsztyńskiego biznesmena zostali zatrzymani przez policję. Według policji, w ten sposób w areszcie jest już cała grupa, mająca związek z uprowadzeniem w lutym tego roku 10-letniego chłopca.

d2o6hkl
d2o6hkl

Jak poinformowała we wtorek Bożena Przyborowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zatrzymani to 22-letni Sławomir O. z Olsztyna i 25-letni Grzegorz D. - poszukiwany listem gończym za napad na Urząd Wojewódzki w Olsztynie w 1997 r.

Sławomir O. został zatrzymany w swoim mieszkaniu, a Grzegorz D. w Stawigudzie pod Olsztynem.

Prokuratura postawiła im zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprowadzenia i pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem 10-letniego chłopca.

Według policji, wszyscy podejrzani o porwanie to mężczyźni, mający od 22 do 27 lat, czterech spośród nich było karanych za rozboje i włamania.

d2o6hkl

Osoby te chciały szybko się wzbogacić i sposobem na to miało być uprowadzenie dla okupu - powiedziała Przyborowska.

Do porwania doszło w lutym tego roku. Chłopiec został porwany, gdy szedł z kolegami do szkoły. Bandyci wrzucili dziecko do samochodu, zakleili mu taśmą oczy, usta i związali ręce. Wywieźli na skraj miasta i zamknęli w drewnianej, nie ogrzewanej altance. Cały czas straszyli chłopca, że jeśli jego rodzice nie zapłacą 180 tys. zł okupu, to go zabiją. Karmili 10-latka suchymi bułkami i wodą.

Policja szybko wpadła na trop przestępców. Jeszcze tego samego dnia w nocy uwolniono dziecko, potem zatrzymano porywaczy i odzyskano pieniądze.

Było to pierwsze od roku porwanie dla okupu na Warmii i Mazurach. Wcześniej porywano biznesmenów.

W najbliższy poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpocznie się proces 16 osób oskarżonych o uprowadzenia przedsiębiorców.(miz)

d2o6hkl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o6hkl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj