Trwa ładowanie...
d371eu3

Zatrzymano mężczyznę, który podpalił swój dom. Zginęła żona i czworo dzieci

Policja zatrzymała sprawcę tragicznego pożaru w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku - w którym zginęła matka i czworo dzieci w wieku od 4 do 18 lat. Dariusz P. jest mężem i ojcem ofiar - poinformowała prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano mężczyznę, który podpalił swój dom. Zginęła żona i czworo dzieci
(WP.PL)
d371eu3

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, mężczyzna jeszcze w czwartek w gliwickiej prokuraturze usłyszy zarzut spowodowania pożaru i zabójstwa w ten sposób pięciu członków swej rodziny i usiłowania zabójstwa szóstej. Na razie jest w komendzie policji, gdzie trwają czynności z jego udziałem.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński nie chciał na razie mówić o motywie, jakim miał kierować się Dariusz P. Prokuratorzy odmawiają też odpowiedzi na pytanie, jakie dowody obciążają zatrzymanego.

Pożar miał miejsce 10 maja ub. roku w domu jednorodzinnym, w którym mieszkała 7-osobowa rodzina. Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa.

d371eu3

W wyniku pożaru zmarło pięć osób. Na miejscu zginęła 18-letnia najstarsza córka oraz czterolatka w trakcie udzielania pomocy. Potem w szpitalach w Jastrzębiu Zdroju i Cieszynie zmarli kolejno: 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci oraz 13-letnia dziewczynka. Najstarszego syna i ojca nie było podczas pożaru w domu.

Rodzina była zaangażowana w życie Kościoła. W pogrzebie uczestniczył m.in. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

d371eu3

Podziel się opinią

Share
d371eu3
d371eu3
Więcej tematów