Trwa ładowanie...
d3s3q48
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrzymano izraelskiego żołnierza, który zastrzelił rannego Palestyńczyka

• Wydarzenia te rozegrały się w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu
• Dwaj Palestyńczycy zaatakowali tam nożami i ranili izraelskiego żołnierza
• Obaj zostali zastrzeleni przez innych żołnierzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izraelskie służby w miejscu incydentu w Hebronie.
Izraelskie służby w miejscu incydentu w Hebronie. (PAP/EPA, Fot: ABED AL HASHLAMOUN)
d3s3q48

Wideo pokazujące żołnierza strzelającego do rannego Palestyńczyka opublikowała izraelska organizacja obrońców praw człowieka B'tselem. Na nagraniu, wykonanym przez palestyńskiego ochotnika współpracującego z tą organizacją, widać leżącego na ziemi Palestyńczyka, powoli unoszącego głowę. W pewnej chwili żołnierz strzela do niego z karabinu. Widać krew płynącą z głowy Palestyńczyka.

Rzecznik sił izraelskich ppłk Peter Lerner określił to zdarzenie jako "ciężkie naruszenie" wartości obowiązujących armię. Żołnierza, który zastrzelił rannego Palestyńczyka, zatrzymała żandarmeria. Siły izraelskie podkreślają, że śledztwo w tej sprawie wszczęto jeszcze zanim opublikowane zostało wspomniane nagranie wideo.

W trwającej od pół roku fali antyizraelskich napaści, do których dochodzi na terytoriach palestyńskich, w Jerozolimie i Izraelu, zginęło 28 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Erytrejczyk i Sudańczyk oraz 188 Palestyńczyków. Według strony izraelskiej większość palestyńskich ofiar to sprawcy ataków, a pozostali zginęli w starciach z izraelskimi siłami bezpieczeństwa.

d3s3q48

Podziel się opinią

Share

d3s3q48

d3s3q48
Więcej tematów