Trwa ładowanie...
d18b5du

Zatrzymano gang napadający na stacje benzynowe

Grupę rabusiów trudniących się napadami zatrzymała w piątek głogowska policja. Sześciu mężczyzn podejrzanych jest o napady na stacje paliw i ograbienie przedsiębiorcy.

Share
d18b5du

Zatrzymani członkowie gangu to mieszkańcy Głogowa, którzy mają od 16 do 21 lat. Część z nich nie uczy się ani nie pracuje, a niektórzy wchodzili już w kolizje z prawem i są znani policji - poinformował Józef Koszów, rzecznik prasowy policji.

Zdaniem policji, grupa jest odpowiedzialna za ostatnie napady na stacje paliw w okolicach Głogowa. Do pierwszego z nich doszło pod koniec czerwca w Żukowicach, gdzie przestępcy zrabowali kilkaset złotych. Dwa tygodnie później w miejscowości Jaczów, również ze stacji benzynowej ukradli ponad 3 tysiące złotych. W obu przypadkach sposób działania był podobny. Grupa wyczekiwała odpowiedniego momentu i jej zamaskowani członkowie grożąc bronią lub przedmiotami ją przypominającymi terroryzowali obsługę i uciekali z pieniędzmi.

Do ostatniego i jednocześnie największego napadu doszło 6 sierpnia, kiedy, zdaniem policji, ci sami złodzieje okradli przedsiębiorcę przenoszącego utarg do banku. Ich łupem padło tym razem ponad 33 tysiące złotych.

Śledztwo jest na razie w początkowej fazie, więc nie wiemy jeszcze, czy zatrzymana grupa ma na swoim koncie inne przestępstwa - powiedział Koszów. (aka)

d18b5du

Podziel się opinią

Share
d18b5du
d18b5du
Więcej tematów