Trwa ładowanie...

Zatrzymano członków Hamasu podejrzewanych o planowanie ataków

Izraelskie służby specjalne Szin Bet poinformowały o zatrzymaniu 11 członków palestyńskiego radykalnego ugrupowania Hamas na Zachodnim Brzegu Jordanu, którzy planowali przeprowadzić tam zamachy wymierzone w osadników i żołnierzy izraelskich.

Share
Zatrzymano członków Hamasu podejrzewanych o planowanie ataków
Źródło: AFP, Fot: Mohammed Abed
d4eb9rf

Bojownicy, którzy pochodzili z okolic Hebronu na południu Zachodniego Brzegu Jordanu, zostali zatrzymani w styczniu, gdy przygotowywali "serię ataków, w tym zamach samobójczy" - napisano w komunikacie Szin Bet.

Członkowie Hamasu zamierzali zaatakować enklawę zamieszkaną przez żydowskich osadników, która mieści się w centrum Hebronu, jednym z największych miast palestyńskich na Zachodnim Brzegu. "Dwóch z nich miało rzucić ładunek zapalający w izraelskich żołnierzy, a następnie dokonać eksplozji potężnej bomby" - wyjaśniono.

d4eb9rf

Przesłuchania 11 mężczyzn umożliwiły wykrycie broni i ładunków wybuchowych.

Około 700 żydowskich osadników zamieszkuje enklawę w historycznym sercu Hebronu; korzystają tam z ochrony wojska. Około 200 tys. palestyńskich mieszkańców żyje w ciągłym napięciu spowodowanym przez ich obecność - pisze AFP. Członkowie Hamasu, który sprawuje władzę w Strefie Gazy, są często zatrzymywani na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Zobacz również: Premier Izraela namawia Żydów do emigracji z Europy

d4eb9rf

Podziel się opinią

Share
d4eb9rf
d4eb9rf
Więcej tematów