Trwa ładowanie...
d4hrlvh
d4hrlvh

Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów z Chin

10 nielegalnych imigrantów z Chin zatrzymali w niedzielę funkcjonariusze straży granicznej - poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk Andrzej Wójcik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hrlvh

Imigrantów zatrzymano w okolicach Dołhobyczowa. W grupie jest dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta. Są w wieku od 20 do 30 lat - powiedział Wójcik. Zatrzymano także trzech Polaków mieszkańców Lubelszczyzny. Są oni podejrzewani o zorganizowanie przerzutu nielegalnych imigrantów z Ukrainy do Polski.

Imigranci prawdopodobnie w nocy ukrywali się w lesie. Pogranicznicy zatrzymali ich w odległości niespełna dwóch kilometrów od granicy. Jeden Chińczyk miał przy sobie chiński dowód osobisty, reszta nie miała żadnych dokumentów. Jedynie żywność, środki higieny, ubrania na zmianę. Niektórzy posiadali niewielkie ilości dolarów i euro - dodał Wójcik.

Chińczycy prawdopodobnie przekazani zostaną służbom granicznym Ukrainy. Natomiast sprawą organizatorów przerzutu zajmie się prokuratura.

W ciągu trzech miesięcy tego roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali blisko 100 osób nielegalnie przekraczających granicę. Byli to Afgańczycy i Chińczycy. W całym ubiegłym roku zatrzymano prawie 300 nielegalnych imigrantów. (mk)

d4hrlvh

Podziel się opinią

Share

d4hrlvh

d4hrlvh
Więcej tematów