Trwa ładowanie...
d38k6wt

Zatrzymanie Margot. Policja nie zdradza miejsca pobytu aktywistki

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował o pierwszych przesłuchaniach i zwolnieniach zatrzymanych w piątek osób. Nie zdradził jednak miejsca pobytu zatrzymanej transseksulanej aktywistki Margot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie Margot. Policja nie zdradza miejsca pobytu aktywistki
Zatrzymanie Margot. Policja nie zdradza miejsca pobytu aktywistki (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d38k6wt

Rzecznik prasowy KSP poinformował dziennikarzy o przesłuchaniach i stawianych zatrzymanym w piątek osobom zarzutach.

Zatrzymanie Margot. Trwają przesłuchania

Marczak potwierdził, że rozpoczęły się przesłuchania zatrzymanych w piątek 48 osób. - Trwają przesłuchania. Pierwsze osoby zostały zwolnione, czynności są prowadzone z udziałem ustanowionych obrońców - powiedział.

d38k6wt

Wcześniej pojawiły się informacje o tym, że zatrzymanym odmawiano możliwości skontaktowania się z prawnikami lub rodziną. Rzecznik odpowiedział na te zarzuty. - 19 z 48 zażądała poinformowania rodzin, a jeszcze mniej osób - kontaktu z adwokatem. Wszystkie te żądania zostały niezwłocznie spełnione - zapewnił.

Marczak nie chciał zdradzić, miejsca pobytu zatrzymanej transseksualnej aktywistki Margot. - Nie ma możliwości, żebyśmy udzielali jako policja informacji adwokatowi zatrzymanego. O tym, czy taki kontakt jest możliwy, decyduje prokurator - powiedział rzecznik. Marczak przypomniał, że to nie policja, a właśnie sąd na wniosek prokuratora zdecydował o areszcie dla Margot.

Patologie w bonie turystycznym. "Nie powinny przysłaniać intencji"

-

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38k6wt

Podziel się opinią

Share
d38k6wt
d38k6wt
Więcej tematów