Trwa ładowanie...
dziecko

Zatrzasnęła niemowlę w nagrzanym aucie. Nie reagowało już na hałas

Policjanci natychmiast zdecydowali o wybiciu szyby. Na miejsce wezwali karetkę.

Share
Zatrzasnęła niemowlę w nagrzanym aucie. Nie reagowało już na hałas
Źródło: Policja, fot: Policja
d1r8xcv

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16 na parkingu przy jednym z dyskontów w Tarnogrodzie (woj. lubelskie).

Zapłakana i roztrzęsiona matka dziecka powiedziała policjantom, że samochód szczelnie zamknięty stał w pełnym słońcu kilkadziesiąt minut, gdy była z dzieckiem na zakupach. Po powrocie ze sklepu umieściła dziecko w foteliku i położyła klucze na fotelu. Odruchowo zamknęła drzwi, a wtedy samochód automatycznie się zamknął.

Z relacji kobiety wynikało, że córeczka była już w rozgrzanym samochodzie od ponad 10 minut. Policjanci widząc, że maleństwo ma zaczerwienioną i spoconą twarz i nie reaguje na hałas, bez chwili zwłoki wybili w aucie szybę i wyciągnęli z wnętrza 5-miesięczną dziewczynkę. Oddali dziecko zapłakanej mamie i zaprowadzili je w zacienione i osłonięte miejsce, gdzie czekali na przyjazd karetki. Po przebadaniu dziecka przez lekarza okazało się, że dzięki szybkiej reakcji nie wymaga ono hospitalizacji.

d1r8xcv

Przy tej okazji policjanci apelują, aby pamiętać, że wystarczy kilkanaście minut, aby w zamkniętym szczelnie pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. "Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Nie bójmy się także i widząc zagrożenie reagujmy sami, często o życiu decydują minuty a nawet sekundy" - podkreślają policjanci.

d1r8xcv

Podziel się opinią

Share
d1r8xcv
d1r8xcv
Więcej tematów