Trwa ładowanie...

Zaszczepiony poza kolejką? Mąż szefowej klubu PiS zabiera głos. "Nie byłem szczepiony jako członek rodziny"

Mąż szefowej klubu radnych PiS w Świdnicy, urzędnik od promocji został zaszczepiony przeciwko COVID-19 w szpitalu, w którym za szczepienia odpowiada jego żona. - Nie byłem szczepiony jako członek rodziny koordynatorki szczepień, tylko na drodze oficjalnej - tłumaczy się w rozmowie z "Wyborczą".
Share
Zaszczepiony poza kolejką mąż szefowej klubu PiS zabiera głos. "Nie byłem szczepiony jako członek rodziny"
Zaszczepiony poza kolejką mąż szefowej klubu PiS zabiera głos. "Nie byłem szczepiony jako członek rodziny"
d43rd9p

Fotograf Dariusz Nowaczyński został zaszczepiony w szpitalu, w którym pełnomocnikiem ds. zintegrowanego systemu zarządzania jest jego żona Luiza Nowaczyńska. To również szefowa klubu PiS w świdnickiej Radzie Miasta. Teraz odpowiada za organizację szczepień, a za ich ewidencję - córka Nowaczyńskiego.

Nowaczyński potwierdził w rozmowie z "Wyborczą", że został zaszczepiony. Wcześniej nie chciał rozmawiać z mediami.

Fotograf twierdzi, że "nigdy nie ukrywał tego faktu". - Byłem na szczepieniach nie po nocy, tylko w czasie, kiedy one trwały - mówi fotograf. Nowaczyński zapowiada, że w poniedziałek ZOZ w Świdnicy wyda w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Zapewnia też, że żadne procedury nie zostały złamane. Ale tego, w jaki sposób znalazł się w grupie "zero", nie wyjaśnia.

d43rd9p

Dyrektor świdnickiego szpitala Grzegorz Kloc twierdzi, że szpital szczepi pracowników z grupy "0" i tych, których zgłosiły podmioty zewnętrze np. przychodnie czy apteki. - Nie mamy obowiązku weryfikować osób, które znalazły się w przesłanych do nas listach. Są na nich jedynie imię, nazwisko, PESEL i informacja o tym, czy osoba jest pracownikiem medycznym, czy nie - mówi w rozmowie z "Wyborczą". Sam jest zdziwiony zapowiedzią Nowaczyńskiego w sprawie wydania oświadczenia, bo - jak podkreśla - nie jest stroną w tej sprawie.

Dyrektor Kloc zapowiedział, że sprawdzi, która placówka zgłosiła Nowaczyńskiego do szczepienia przeciwko COVID-19.

Sprawę w mediach społecznościowych skomentowała prezydent Świdnicy oraz przewodniczący Rady Miasta.

Jadwiga Emilewicz z synami na nartach. Marek Suski wskazuje na opozycję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43rd9p

Podziel się opinią

Share
d43rd9p
d43rd9p
Więcej tematów