Trwa ładowanie...
d4bklha

Zaskoczenie w górach. Dodatkowe opłaty za wejście na Gubałówkę

W dwóch oddalonych o niecałe pół kilometra kasach za piesze wejście trzeba zapłacić już 8 zł. Właściciele prywatnych gruntów zaczęli pobierać opłaty. Turyści, którzy wchodzą na szczyt góry w Zakopanem, są tym zaskoczeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwójne ceny za bilety na Gubałówkę
Podwójne ceny za bilety na Gubałówkę (GETTY)
d4bklha

Jak informuje portal 24tp.pl, wzrosły opłaty za wejście na Gubałówkę. W dwóch oddalonych o niecałe pół kilometra kasach, za piesze wejście trzeba zapłacić już 8 zł. Turyści, którzy wchodzą na szczyt góry w Zakopanem są zaskoczeni i twierdzą, że ceny są zbyt wysokie.

Właściciele prywatnych gruntów na stoku Gubałówki w Zakopanem kilka dni temu - jak informuje dziennik.pl - zaczęli pobierać opłaty za przejście przez swoje pola. Do tej pory ścieżką turyści chodzili swobodnie. Ale szlak PTTK na Gubałówkę poprowadzony jest w innym miejscu.

Właścicielami stoku zrzeszyli się w Stowarzyszeniu Rozwoju Gubałówki i założyli działalność gospodarczą. Teraz sprzedają bilety za wejście na Gubałówkę. Ich celem jest porozumienie i uruchomienia tras narciarskich na górze. Przejście prywatną ścieżką na Gubałówkę kosztuje 3 zł.

d4bklha

Ścieżka przebiega wzdłuż trasy kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę, przez dawną trasę narciarską, która została zamknięta w 2006 r. z uwagi na protesty jednej z rodzin, których grunty przecinają słynną trasę.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bklha

Podziel się opinią

Share

d4bklha

d4bklha
Więcej tematów