Trwa ładowanie...
d1yo4fd

Zaskoczenie w górach. Dodatkowe opłaty za wejście na Gubałówkę

W dwóch oddalonych o niecałe pół kilometra kasach za piesze wejście trzeba zapłacić już 8 zł. Właściciele prywatnych gruntów zaczęli pobierać opłaty. Turyści, którzy wchodzą na szczyt góry w Zakopanem, są tym zaskoczeni.
Share
Podwójne ceny za bilety na Gubałówkę
Podwójne ceny za bilety na GubałówkęŹródło: GETTY
d1yo4fd

Jak informuje portal 24tp.pl, wzrosły opłaty za wejście na Gubałówkę. W dwóch oddalonych o niecałe pół kilometra kasach, za piesze wejście trzeba zapłacić już 8 zł. Turyści, którzy wchodzą na szczyt góry w Zakopanem są zaskoczeni i twierdzą, że ceny są zbyt wysokie.

Właściciele prywatnych gruntów na stoku Gubałówki w Zakopanem kilka dni temu - jak informuje dziennik.pl - zaczęli pobierać opłaty za przejście przez swoje pola. Do tej pory ścieżką turyści chodzili swobodnie. Ale szlak PTTK na Gubałówkę poprowadzony jest w innym miejscu.

Właścicielami stoku zrzeszyli się w Stowarzyszeniu Rozwoju Gubałówki i założyli działalność gospodarczą. Teraz sprzedają bilety za wejście na Gubałówkę. Ich celem jest porozumienie i uruchomienia tras narciarskich na górze. Przejście prywatną ścieżką na Gubałówkę kosztuje 3 zł.

d1yo4fd

Ścieżka przebiega wzdłuż trasy kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę, przez dawną trasę narciarską, która została zamknięta w 2006 r. z uwagi na protesty jednej z rodzin, których grunty przecinają słynną trasę.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yo4fd

Podziel się opinią

Share
d1yo4fd
d1yo4fd
Więcej tematów