Trwa ładowanie...

Zaskakujący finał radiowej debaty. Oburzony szef portalu TVP opuścił studio

Wizyta Dominika Zdorta, szefa portalu tygodnik.tvp.pl w programie "Poranek RDC" zakończyła się w bardzo nieprzyjemny sposób. Obruszony dziennikarz wyszedł ze studia Radia Dla Ciebie przed końcem audycji. Powodem jego ostrej reakcji była sprzeczka z Marcinem Celińskim, publicystą "Liberte".

Share
Zaskakujący finał radiowej debaty. Oburzony szef portalu TVP opuścił studio
Źródło: Forum, fot: Agencja Forum
d4irvhy

Atmosfera w studiu zrobiła się napięta w momencie gdy Zdort wspomniał o "elitach społeczno-gospodarczych", którym, jego zdaniem, wydawało się, że jedynie ludzie o określonych poglądach mogą sprawować władzę w Polsce. Na stwierdzenie szefa jednego z portali TVP błyskawicznie zareagował Celiński, który ironizował, że Zdort "znakomicie opisał ostatnie dwulecie", a "rządy PiS to czas elity, która uznaje, że tylko osoby o ich poglądach mogą rządzić".

Szefa portalu tygodnik.tvp.pl najbardziej rozsierdziło jednak porównanie do czasów PRL-u, które sformułował Celiński.

- Słyszałem to już u Jaruzelskiego i Rakowskiego - stwierdził publicysta "Liberte".

d4irvhy

Zdort nie pozostał dłużny swojemu adwersarzowi i odpowiedział, że podobne argumenty padały z ust Adolfa Hitlera. Następnie obaj goście porannego programu RDC zaczęli się przekrzykiwać i wchodzić sobie w słowo. Sytuację próbował załagodzić prowadzący audycję Grzegorz Chlasta, jednak niczego nie wskórał. Zbulwersowany Dominik Zdort wyszedł ze studia.

- Dziękuję bardzo, z tym panem więcej nie wystąpię! - powiedział, kończąc swój udział w programie.

Robert Górski wymyśla paski dla TVP Info

Marcin Celiński ironicznie "podziękował" Zdortowi za jego słowa i stwierdził, że jest mu "bardzo miło". W geście solidarności z prawicowym dziennikarzem, wyjściem ze studia zagroził również Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", który zarzucił Celińskiemu notoryczne przerywanie rozmówcom. Ostatecznie poprzestał jedynie na stwierdzeniu, że publicysta "Liberte" "utracił kontakt z rzeczywistością".

d4irvhy

Dominik Zdort w przeszłości pracował m.in. w "Rzeczpospolitej" i "Frondzie". Od lutego do sierpnia 2017 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego tvp.info. 24 listopada ubiegłego roku został szefem portalu tygodnik.tvp.pl, który zajmuje się tematyką kulturalną i historyczną. Marcin Celiński, od lat związany z polskim środowiskiem liberalnym, również pracował w TVP, gdzie prowadził publicystyczny program "Cztery strony". W 2016 roku został jednak zwolniony z pracy z powodu "złych emocji", które, według kierownictwa stacji, towarzyszyły prowadzonym przez nego odcinkom.

Źródło: RDC

d4irvhy

Podziel się opinią

Share
d4irvhy
d4irvhy
Więcej tematów