Trwa ładowanie...
tvp info

Dominik Zdort nowym redaktorem naczelnym serwisu tvp.info

Dominik Zdort, poprzednio przez ponad 20 lat związany z „Rzeczpospolitą”, będzie nowym redaktorem naczelnym serwisu internetowego tvp.info. Ostatnio tę funkcję tymczasowo pełnił Samuel Pereira - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Share
Dominik Zdort nowym redaktorem naczelnym serwisu tvp.info
Źródło: Agencja Forum, Fot: Robert Gardziński
d45khq2

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dominik Zdort potwierdził, że właśnie zaczyna pracę jako redaktor naczelny tvp.info. Dlaczego zdecydował się objąć tę funkcję? - Podjąłem taką decyzję, dlatego że zaproponował mi to Kuba Sufin (od marca ub.r. dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP - przyp.red.), który jest dla mnie wyjątkowo wiarygodny i gwarantuje, że będzie można robić porządne, rzetelne rzeczy - wyjaśnił Zdort. - Mam wrażenie, że we wszystkich mediach jest obecnie, mówiąc patetycznie, deficyt prawdy. Mam nadzieję, że w serwisie TVP.info będzie można ten deficyt zmniejszyć - dodał.

W planach jest m.in. przygotowywanie przez redakcję tvp.info większej liczby własnych materiałów, tak żeby serwis nie był przede wszystkim internetową wizytówką stacji TVP Info. Od grudnia ub.r. obowiązki redaktora naczelnego tvp.info pełnił Samuel Pereira.

Dominik Zdort poprzednio od 1993 roku, z przerwą w latach 2003-2006, pracował w „Rzeczpospolitej”. Przez ostatnie pięć lat był szefem działu Opinie i „Plusa Minusa”, weekendowego wydania tego dziennika. Zrezygnował z tej pracy w grudniu ub.r., razem z pozostałymi redaktorami „Plusa Minusa”, po tym jak „Rz” zakończyła współpracę z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze.

d45khq2

Podziel się opinią

Share
d45khq2
d45khq2
Więcej tematów