Trwa ładowanie...
d6qg1bh

Zasiłek solidarnościowy. Kiedy Polacy dostaną pieniądze?

Kiedy będzie wypłacany zasiłek solidarnościowy? Kiedy osoby, które w wyniku pandemii koronawirusa straciły pracę, otrzymają pieniądze?
Share
Zasiłek solidarnościowy będzie wypłacany za 3 miesiące
Zasiłek solidarnościowy będzie wypłacany za 3 miesiąceŹródło: Pixabay
d6qg1bh

Kiedy Polacy dostaną środki w ramach zasiłku solidarnościowego? Komu będzie on przysługiwał?

Zasiłek solidarnościowy. Komu przysługuje dodatek solidarnościowy?

Zapowiadany dodatek solidarnościowy mają otrzymać osoby, które straciły pracę przez pandemię koronawirusa. Chodzi o osoby zwolnione po 15 marca z powodu kryzysu wywołanego przez COVID-19. Dodatek solidarnościowy będzie wypłacany przez 3 miesiące, by choć w pewnym stopniu zminimalizować finansowe skutki utraty pracy.

d6qg1bh

"Dodatek solidarnościowy byłby też wsparciem dla osób, które nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych" - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który był gościem programu "Money. To się liczy". Jak dodał, z grupy, która przechodzi teraz na bezrobocie, tylko 30 proc. ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Dodatek solidarnościowy byłby zatem ratunkiem dla takich osób.

"70 proc. osób nie nabywa praw do zasiłku dla bezrobotnych. Jeśli nie byłoby dodatku solidarnościowego, te osoby pozostałyby bez środków do życia. Poprzez dodatek solidarnościowy w kwocie 1400 zł netto te osoby będą miały zapewnione środki" - powiedział Stanisław Szwed. Dodał, że również osoby, które mają prawo do zasiłku dla bezrobotnych, będą miały prawo do zasiłku solidarnościowego.

Zasiłek solidarnościowy. Kiedy będzie wypłacany?

Zasiłek solidarnościowy ma być wypłacany za czerwiec, lipiec i sierpień 2020. Wniosek trzeba będzie złożyć elektronicznie do ZUS.

d6qg1bh

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o deklaracji Jarosława Gowina: radziłbym mu ostrożność

d6qg1bh

Podziel się opinią

Share
d6qg1bh
d6qg1bh
Więcej tematów