Trwa ładowanie...
d3yier6
kino

Zarzut usiłowania zabójstwa za dźgnięcie nożem w kinie

Zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu postawiła prokuratura 23-letniej Ninie N., która w sobotę późnym wieczorem, tuż przed seansem, w kinie w centrum Warszawy dźgnęła nożem 26-letniego grafika "Rzeczpospolitej" Karola Tyczyńskiego.
Share
d3yier6

Jak poinformował Dariusz Bieniek p.o. szefa Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, do sądu skierowany został też wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej kara w wymiarze takim jak za zabójstwo - nie krócej niż 8 lat, maksymalnie dożywocie.

Nina N. zostanie też skierowana na badania psychiatryczne. Charakter czynu wskazuje na to, by skierować ją na takie badania - powiedział Bieniek.

Do tragedii doszło w sobotę ok. 21, tuż przed seansem, w kinie w centrum Warszawy. Tyczyńskiemu towarzyszyła jego żona. 26-latek prawdopodobnie zwrócił siedzącej obok Ninie N. uwagę z powodu jej zachowania (jak wyjaśniała "Rzeczpospolitej" żona grafika, kobieta rzuciła w ich kierunku stek wyzwisk). Wtedy dziewczyna użyła gazu, a następnie dźgnęła 26-latka nożem w okolice brzucha.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nóż uszkodził mu tętnicę żołądkową, przebił żołądek i trzustkę.

Nina N. podczas przesłuchań twierdziła, że działała w samoobronie. Jej kinowy sąsiad miał ją molestować. O molestowanie oskarżała też pracownika kina - ochroniarza, który ją zatrzymał.

d3yier6

Podziel się opinią

Share
d3yier6
d3yier6
Więcej tematów