Trwa ładowanie...

Zarządy sejmików. Na Nowogrodzkiej zapadły decyzje

Komitet Polityczny PiS zarekomendował skład zarządów sejmików, w których ma większość. Politycy partii rządzącej obradowali przez niemal całe popołudnie. Wicemarszałkiem świętokrzyskiego ma zostać działacz... zawieszony miesiąc wcześniej przez PiS.

Share
Zarządy sejmików. Na Nowogrodzkiej zapadły decyzje
Źródło: PAP
d490or4

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się po południu w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Politycy ustalali skład zarządów pięciu sejmików, w których udało im się zdobyć większość. Województwo dolnośląskie gdzie udało się uformować koalicję z Bezpartyjnymi Samorządowcami - pozostawiono na później.

- Będziemy się zajmować kandydaturami na marszałków, na członków zarządów, czy będzie coś więcej tego nie wiem - zapowiadała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Czy tematem dyskusji będzie afera KNF? - Być może, tego nie przesądzam - odparła. Mimo że rzeczniczka opublikowała na Twitterze składy zarządów sejmików, spotkanie na Nowogrodzkiej trwało jeszcze długo później.

Tak mają wyglądać zarządy sejmików

Marszałkami maja zostać: Jarosław Stawiarski - w Lubelskiem, Grzegorz Schreiber - w Łódzkiem, Władysław Ortyl - na Podkarpaciu, Artur Kosicki - na Podlasiu, a także Andrzej Bętkowski - w Świętokrzyskiem.

Podczas spotkania na Nowogrodzkiej rekomendowano także po dwóch wicemarszałków oraz członków zarządu każdego z pięciu sejmików. Politycy PiS wytypowali także swoich kandydatów na przewodniczących.

d490or4

Rekomendowani przez Komitet Polityczny PiS samorządowcy powinni zostać zatwierdzeni podczas głosowania na pierwszym posiedzeniu sejmików, które odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni.

Co z wicemarszałkiem Świętokrzyskiego?

Wśród dwóch osób rekomendowanych na stanowiska wicemarszałka sejmiku świętokrzyskiego znalazł się Bartłomiej Dorywalski. To były burmistrz Włoszczowy, którego zaledwie miesiąc temu miał zostać zawieszony w prawach członka partii. Powód? Działanie na jej szkodę.

Zobacz także: Kaczyński: nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d490or4

Podziel się opinią

Share
d490or4
d490or4
Więcej tematów